חברות הכנסת במחאה על הדרת הנשים באוטובוסים בירושלים. ח"כ שלי יחימוביץ': "מזל טוב ירושלמיות, אפשר לאפסן את הבורקות. מהיום נוכל לראות את הפנים שלכן נשקפות מאוטובוסים של אגד"

את הדברים כתבה ח"כ שלי יחימוביץ  השבוע בעמוד הפייסבוק שלה (5.10.14) בעקבות קמפיין של "התנועה הירושלמית" בו מופיעות תמונות נשים בפרסום על גב האוטובוסים בבירה. הפרסום התאפשר רק לאחר  מאבק ציבורי ממושך, עתירה לבג"צ ולבסוף הסדר מיוחד בין פרקליטות המדינה לאגד.

שרת המשפטים ציפי לבני התיחסה גם היא,  בעמוד הפייסבוק שלה למאבק זה, לדבריה "לא ניתן למחוק אותנו מהפוסטרים, אבל גם תשכחו מזה שאנחנו פלקט: לנשים יש גם הרבה מה לומר ומה לעשות ובכל מקום."

הסטטוס המלא של ח"כ יחימוביץ':
"הי זאת שלי, מזל טוב ירושלמיות, אפשר לאפסן את הבורקות. מהיום נוכל לראות את הפנים שלכן נשקפות מאוטובוסים של אגד.
ברכות ושאפו גדול להתנועה הירושלמית, שחוגגת את הנצחון בעמוד שלה, וכך הן כותבות:
"… היום, סוף כל סוף, עלה הקמפיין שלנו על גבי האוטובוסים של אגד בעיר, תחת הכותרת: ירושלמיות, נעים להכיר.
נשים ירושלמיות, חילוניות, דתיות וחרדיות, יהודיות וערביות, מוצגות בגאון ובגאווה, ללא הדרה וללא צנזור, על גבי אוטובוסים בבירת ישראל.
זה נשמע מובן מאליו? אבל לא, היה צורך במאבק ציבורי ממושך, עתירה לבג"צ והסדר מיוחד בין פרקליטות המדינה ואגד, בכדי שהדבר הזה יתממש.
הצלחנו, כי אנחנו לא מתייאשים. ואנחנו נמשיך לשמור ולהגן על העיר, בפני כל מקרה של הדרת נשים או צנזור שלהן… נשים יובילו שינוי, נשים ישנו סדרי עולמים ונשים הן אלה שיקדמו את העיר הזו למקום טוב יותר.
ראיתם אוטובוס עם המודעה שלנו? בבקשה תעלו ותדביקו כאן אצלנו בעמוד. תודה!"
כבוד, התנועה הירושלמית. בהצלחה גם בהמשך."

לעמוד הפייסבוק של ח"כ יחימוביץ' לחצ/י כאן

הסטטוס המלא של השרה לבני:
"שאפו לירושלמיות! לאחר שנים של מאבק היום עלה קמפיין נשים באוטובוסים.
וזו גם הזדמנות מצוינת להבהיר: לא ניתן למחוק אותנו מהפוסטרים, אבל גם תשכחו מזה שאנחנו פלקט: לנשים יש גם הרבה מה לומר ומה לעשות ובכל מקום."

לעמוד הפייסבוק של השרה לבני לחצ/י כאן