זוגות שנישאו בחתונה אזרחית באופן מקוון הוכרו על ידי רשות האוכלוסין. שר הפנים הודיע כי אינו מאשר את הרישום.

הבוקר, רביעי 30.12.2020 פורסם ב'כאן חדשות' כי שלושה זוגות שנישאו בחתונה אזרחית באופן מקוון הוכרו על ידי רשות האוכלוסין.

ברשות האוכלוסין וההגירה אישרו את הפרטים ומסרו בתגובה לרשת ב':

“רישום נישואים נעשה על פי חוק המרשם וביסודו הצגת תעודת נישואין ציבורית, מקורית ומאומתת המעידה כי הנישואין בוצעו על פי הכללים באותה מדינה. לאחרונה הוצגו תעודות נישואין שבוצעו במדינת יוטה בארה״ב. הנושא נבדק מול הגורמים המוסמכים ולאחר שניתן אישור כי אכן מדובר בהליך המוכר על ידי מדינת יוטה, הנישואים אושרו לרישום”.

בעקבות הפרסום, הודיע שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) כי הוא אינו מאשר רישום נישואים שנעשו בחו"ל באמצעות אפליקציית זום. בנוסף,  השר דרעי הורה לעצור את הטיפול בבקשות שהוגשו. בתוך כך, אחד הזוגות שקיבלו אישור לכך שהוא רשאי לקבל ספח חדש לתעודת הזהות ובו הרישום "נשוי" – עודכן כי הנושא שוב בבדיקה.

מלשכת שר הפנים אריה דרעי נמסר:

"דרעי אמר את הדברים בעקבות פרסומים בתקשורת על כך כי לאחרונה הוגשו מספר בקשות לרישום נישואים מבלי שהסוגיה הוצגה בפני הדרג הניהולי והמשפטי ברשות האוכלוסין וההגירה. שר הפנים דרעי, הורה לעצור את הטיפול בבקשות אלה עד שהנושא יוצג בפני הדרגים הבכירים ברשות האוכלוסין וההגירה ובפני שר הפנים לקבלת החלטה".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב:

"על החתונה של דרעי עם נתניהו וליצמן אזרחי ישראל משלמים ביוקר, אבל הוא לא נותן לאחרים להתחתן. בממשלה הבאה ישראל ביתנו תדאג לשים סוף לתופעה שמי שמשרתים בצבא, משלמים מיסים ותורמים לחברה נחשבים בעיני המדינה לאזרחים סוג ב' בזמן שש"ס ויהדות התורה סוחטות תקציבים ומכתיבות לאחרים איך לחיות".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מסר בתגובה להודעת שר הפנים כי:

"אצל השר דרעי יש אזרחים סוג א ואזרחים סוג ב. הזכות להתחתן היא בסיסית, ויש לאפשר אותה לכל אזרח. מדינה ששולחת את אזרחיה להתחתן בחו"ל, וגם כשנמצא פתרון משפטי שייאפשר להם לעשות זאת בישראל, פועלת כדי לטרפד זאת – היא מדינה שמפנה עורף לאזרחים שמבקשים לחיות כאן חיים שפויים ונורמליים".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) אמרה:

"דרעי מתעקש להיאחז בעולם ישן מאובן שמזמן לא רלוונטי. ישראל חייבת נישואים אזרחיים. ההתנכלות של דרעי לאופציה המקוונת היא ניסיון חשוך ומיותר לרדוף אחרי רכבת שמזמן יצאה מהתחנה".