זוגות ממוצא אתיופי אינם מורשים להתחתן בפתח תקווה. ח"כ אברהם נגוסה: "זה חלק מאפליה ממוסדת כלפי יוצאי אתיופיה בתחומים רבים."

אוריה אלקיים, כתב גלי צה"ל, דיווח הבוקר שוב כי זוגות ממוצא אתיופי אינם מורשים להתחתן על ידי הרבנות באם המושבות. ח"כ אברהם נגוסה הביע זעזוע בטוויטר והוסיף כי וועדת העלייה, הקליטה והתפוצות אשר הוא יושב בראשה תדון בנושא ב8 למרץ.

אלקיים חשף את הסיפור לראשונה בספטמבר 2014, כאשר לאחר מספר חודשים דבר לא השתנה והזוגות עדיין לא הורשו להתחתן פרסם שוב ידיעה בנושא. לידיעה זו הגיב שר הדתות אזולאי במכתב ששלח לראשון לציון בנושא שמבקש לבדוק את התלונה וציין כי "לא ניתן בשום אופן לקיים אפליה כלפי מגזר מסוים". מאז חודש מאי ועד היום  המצב נותר בהינו ו30 זוגות ממוצא אתיופי אינם מורשים להתחתן בעיר.

להלן תגובות חברי וחברות הכנסת לסוגיה-
ח"כ אברהם נגוסה: "אני מזועזע מהאפליה בנישואין בפתח תקווה, זה חלק מאפליה ממוסדת כלפי יוצאי אתיופיה בתחומים רבים. הועדה בראשותי תדון בנושא זה ב8 במרץ"

ח"כ קסניה סבטלובה: "רבנות פתח תקווה מסרבת לחתן יהודים ממוצא אתיופי, שהיא מפקפקת ביהדותם. ואני מפקפקת בכך שברבנות פתח תקווה יושבים רבנים, כי הם נראים כסתם בירוקרטיים גזעניים"