ועדת השרים לענייני חקיקה: אושרה הצעת חוק המבקשת לבחור רב ראשי אחד בלבד (במקום שניים, אשכנזי וספרדי)

מתוך דברי ההסבר להצעת החוק:
החלוקה בין העדות השונות בישראל היא תוצאה של כאלפיים שנות גלות, בהם שמר עם ישראל על תורתו ואמונתו בצורה מופלאה. לשמירת המסורת ופרטי המנהגים כפי שנוצרו במהלך הדורות יש משקל רב בפלא זה. יחד עם זאת, עתה, כאשר עם ישראל חזר לארצו, מטרתנו היא לפעול לאחדות העם ולהחזרת תורה לתפארתה, שלא תהא כשתי תורות. אין כוונתו למחוק את מסורת העבר, אך יחד עם זאת רוצים אנו להציב יעד של אחדות לעתיד. הנצחת ההבדלים בין העדות השונות, במסגרת תפקיד ממלכתי לכל אחד מבני העדות, מפגרת אחר המציאות המתפתחת.
לפי הצעה זו יבחר רב ראשי אחד למדינת ישראל שיישא גם את התואר החופף והקודם לו "הראשון לציון". הרב הראשי יעמוד בראש מועצת הרבנות הראשית. במקביל ייבחר נשיא בית הדין הרבני הגדול שיעמוד בראש מערכת בתי הדין ויהיה חבר במועצת הרבנות הראשית מכוח תפקידו. אנו מאמינים כי הצעת חוק זו נושאת בשורה גדולה של אחדות לעם ישראל.

לקריאת הצעת החוק המלאה –
http://www.mishmar.org.il/page.php?p=5891

את הצעת החוק מקדמים חברי/ות הכנסת –
אלעזר שטרן, דב ליפמן, משה פייגלין, עליזה לביא, עמרם מצנע, פנינה תמנו-שטה, רינה פרנקל ושמעון אוחיון.

דבריה של שרת המשפטים ציפי לבני –
"שמחה לבשר שוועדת השרים לחקיקה אישרה היום את היוזמה שלי ושל השר בנט: רב ראשי אחד לישראל. אין לנו שתי מדינות ישראל. יש ישראל יהודית ודמוקרטית אחת לכולנו – אשכנזים, ספרדים, אתיופים ודוברי רוסית, צעירים וותיקים ועוד – כולנו עם אחד.
זו הצעה שתשים קץ לכפילות המיושנת והמפלגת (רב אשכנזי ורב ספרדי) ברבנות הראשית, כך שבבחירות הבאות ימונה רב אחד ויחיד לעמוד בראשות הרבנות. רב ראשי אחד הוא עוד צעד בדרך לרבנות מכילה ומאחדת, שנותנת שירות מקרב ולא מרחיק, ראוי ויעיל לכל היהודים בישראל"

לדברים בעמוד הפייסבוק של השרה לבני

דבריו של השר לשירותי דת נפתלי בנט –
"רב אחד לעם אחד
**
כפי שהתחייבתי לציבור לפני כשנה וחצי, ועדת השרים אישרה היום את ההצעה לרב ראשי אחד למדינת ישראל.
כמו בצבא, כמו בבית הכנסת, כמו בחיים.
**
אני משוכנע שההחלטה תתרום לחיזוק האמון הציבורי ברבנות הראשית לישראל מול אלו המנסים להחלישה, ומול אלו המנסים להחליש את זהותה היהודית של המדינה היהודית היחידה בעולם.
**
המהלך מבוצע כעת לאחר התייעצות עם רבנים ואישים מרכזיים.
תודה מיוחדת לשרה לבני עמה עבדתי בשיתוף פעולה מלא בעניין (כן, מסתבר שגם זו אפשרות….)"

לדברים בעמוד הפייסבוק של נפתלי בנט