ועדת החוקה התכנסה לדון במתווה היציאה מהסגר. סגן שר הבריאות: "ישיבות בשבוע הבא לא תיפתחנה. אסור להיכנע ללחצים פוליטיים".

הבוקר, ראשון 11.10.2020 התכנסה ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת בראשות ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) לדון אודות התקנות המיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש ומתווה היציאה מהסגר. במהלך הדיון, התייחסו חברי הכנסת לשתי סוגיות מרכזיות הקשורות לנושא הדת והמדינה. הראשון הינו נושא החתונות והשני הינו מתווה החזרה של השיבות ותלמודי התורה במגזר החרדי. בדיון נכחו בין היתר סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש (הליכוד) אשר ייצג את עמדת הממשלה בנושא ופרופסור איתמר גרוטו.

ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) התייחס לנושא הישיבות ואמר:

"אנחנו נכנסים לתוך שגרת קורונה וחייבים לצאת מהקופסא הזו שזה מצב חירום כי מצב חירום אי אפשר למשוך יותר מחודש חודשיים. אחד צועק עסקים השני כדורגל השלישי צימרים והחמישי תעופה. לי הכי חשוב תלמודי תורה וישיבות אבל לכל אחד יש את הערכים שחשובים לו בתוך השגרה. חייבים לשבת ולמצוא מתווה איך אנחנו בתוך השגרה הזאת כן כל אחד מקיים את הפעולות שחשובות לו. איך ההמשק לא מתמוטט ואיך הרוחניות לא מתמוטטת וכו'".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס): התייחס לסוגיית החתונות ואמר:

"כמעט מאה אחוז מבתי הכנסת במקום מגוריי היו סגורים והרוב המוחלט של הציבור של ש"ס הקפידו על ההנחיות. אני רוצה לומר לסגן שר הבריאות יואב  קיש שאני אומר בידיעה ברורה בשבועיים הקרובים יהיו עשרות אולי מאות חתונות פיראטיות. אני שומע איך אנשים מתכננים את זה. אני מציע לעשות הכל למצוא נוסחה כן לקיים חתונות בצורה הכי מחמירה שיכולה להיות עם סנקציות וקנסות ואנחנו בוועדה נעשה הכל כדי לתמוך בזה כי יש חתונות ולא מבטלים חתונה שקובעים אותה".

גם ח"כ איילת שקד התייחסה למתווה לקיום חתונות ואמרה:

"זוגות מתחתנים והם לא רוצים להיות עבריינים. ואם אפשר להתקהל 20 איש אין סיבה לבלום את זה. שמישהו יגדל ביצים ואומץ ויגיד את האמת – אנחנו לא נאכוף קיום חתונות עד 20 איש".

בתגובה לדבריה, המשנה ליועמ"ש רז נזרי הבטיח לבחון את המתווה, ואמר:

"המצב בו מותרת התקהלות של 20 איש אך בפועל אסור בגלל הגבלת הקילומטר לא הגיוני. מצד שני, לשון החוק הנוכחית לא מאפשרת זאת, לשון מפורשת. צריך לתקן זאת. נושא האי-אכיפה צריך להגיע לרמת היועמ"ש לממשלה ונבחן את הדבר הזה. זה דבר עקום ולא הגיוני אך לגבי איך לשנותו, האם בחוק בתקנות או באי אכיפה נבחן היום".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ' צייץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב:

"אני שומע את הח״כים החרדים בוועדת חוקה, וחרד מאוד. כבר עכשיו הם אומרים שלא יהיה רמזור ולא יסכימו למדיניות דיפרנציאלית – צעדים חריפים יותר לפי רמת התחלואה. למה? כי היישובים שלהם אדומים, אז או סגר דרקוני על כולם, או לפתוח הכל לכולם. אם הממשלה שוב תיכנע להם, אנחנו נגיע לסגר שלישי".

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש (הליכוד) אמר בריאיון לערוץ הכנסת:

"כדי שלא תהיינה אי הבנות לגבי מערכת החינוך, הישיבות שאמורות להיפתח מחדש בשבוע הבא לא תיפתחנה. אסור פה להיכנע ללחצים פוליטיים".