ועדת בדיקה של עיריית ר"ג: הנערה שעלתה לבמה עם נתן גושן הודרה על רקע מגדרי. ח"כ יחימוביץ': "הזוועה שזה הפך לשגרה".

אתמול, שני 10.6.2019 פורסם בחדשות 'ויינט' כי כחודש לאחר התקרית בה הורדה מהבמה נערה בת 17 אשר עלתה לשיר עם הזמר נתן גושן בערב יום העצמאות ברמת גן, ועדת הבדיקה מטעם העיריה קבעה כי היא הודרה על רקע מגדרי.

בנוסף, הוועדה המליצה להדיח מתפקידו את מנהל מחלקת התרבות התורנית בעירייה, שהורה על הצעד.

תחילה טענו גורמים בעירייה כי הנערה לא שרה בשל תקלה במערכת ההגברה. בהמשך, בדו"ח שכתב ממלא מקום ראש העיר ליעד אילני והוגש לראש העיר כרמל שאמה-הכהן נכתב כי עובדי העירייה הרלוונטיים טענו כי על אף שהם חושבים ששירת נשים הייתה פוגעת ברגשות של חלק גדול מהקהל ואף גורמת לעזיבתו את האירוע – מרגע שעלתה הנערה לבמה לא זו הייתה הסיבה שלא לאפשר לה לשיר.

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה): "‏עולה נערה חמודה על הבמה, בבימה עירונית פומבית, בתום לב ובהתרגשות, ומקבלת שיעור מר בסילוק נשים מהמרחב הציבורי פן ישמע קולן הפתייני והגברים בקהל לא יוכלו לשלוט ביצרם. הזוועה היא שזה הפך לשגרה, ומהמקפצה. כבוד לראש העיר כרמל שאמה על הטיפול הנחרץ, וגם על מצעד הגאווה הראשון בעיר".

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן): "לא לא לא ניתן שתהיה פה מדינת הלכה שבה מורידים מהבמה ילדה בת 17 בגלל ״שירת נשים״. נשים ישירו איפה שבא להן, מתי שבא להן".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "נערה בת 17 שהורידו מהבמה ואסרו עליה לשיר ברמת גן בגלל ש"הבמה היא דתית", מודעות בירושלים של אשה בבגד גוף הוסרו וזה רק הפרומו של מדינת ההלכה שמתכננים לנו. חברים כנראה שאיראן כבר כאן. אנחנו בישראל ביתנו ניצבים כחומת המגן מפני הכפייה הדתית שמתקרבת בצעדים גדולים. בזמן ששותפיו של נתניהו: ליצמן, גפני, סמוטריץ', דרעי, ובן גביר לא מסתירים את כוונותיהם לשבירת האיזון הקיים, יש סכנה שלא יהיה אף קול ימני חילוני שפוי שימנע ממדינת הלכה לקום. הליכוד לאורך שנים הייתה מפלגה ליברלית שדואגת לציבור הכללי ולא רק לסקטור מסויים אך נראה שבשביל הכסאות הם ימכרו את כל העקרונות שלהם ויותר מזה, ימכרו את המדינה. ככה זה כשתיקים ומשרדים נמכרים שם כמו לחמניות".

שינוי גודל גופנים