וועדת העבודה, הרווחה והבריאות התכנסה לדון בהצעת חוק הסכמים לנשיאות עוברים. ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "צריך לקרוע את המסכה מעל פניו של משרד הבריאות בעניין חוק הפונדקאות היות והיא נגועה בהומופוב

אתמול, שלישי 29.05.2018 התכנסה וועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) לדון בהצעת חוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) (תיקון מס' 2), התשע"ז-2017. מטרת הוועדה הייתה התתמקדות בהקראת סעיפי החוק ודיון נקודתי בהם.

כזכור, וועדת העבודה, הרווחה והבריאות התכנסה לפני כחודש לדון בהצעת החוק הממשלתית: הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) (תיקון מס' 2), התשע"ז-2017, לפיה יורחב מעגל הנשים הזכאיות לבצע פונדקאות בישראל גם לנשים בלא בן זוג, אשר סובלות מבעיה רפואית שלא מאפשרת להן לשאת היריון.

במהלך הוועדה ח"כ מירב בן ארי (כולנו) כי בכוונתה לפנות אל ראשי הקואליציה יחד עם יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) בדבר רצונם של האבות החד מיניים להיות הורים ולהרחבת החוק בנושא.

בנוסף, ביום רביעי 16.05.2018 עלתה להצבעה במליאה לקריאה טרומית הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון –כשירות המאמץ), התשע"ח– 2017 של ח"כ יעל גרמן וסיעת יש עתיד. לחוק זה הוצמד חוק נוסף של חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון – אימוץ על ידי הורה יחיד), התשע"ח-2017 אשר נדחתה אף היא אתמול בקריאה טרומית.

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) : "צריך לקרוע את המסכה מעל פניו של משרד הבריאות בעניין חוק הפונדקאות היות והיא נגועה בהומופוביה ובעובדה כי הם לא רוצים לתת שוויון זכויות בדבר לבני הקהילה הלהטבית. בושה לנו שהצעת החוק לא כוללת גברים יחידנים או זוגות להט"בים. הזכות להורות היא זכות בסיסית".