וועדת הכנסת קיימה הצבעות לבחירת חברי הוועדה הבוחרת למועצת הרבנות הראשית. ח"כ עליזה לביא: "מחוייבת לעשות כמיטב יכולתי להביא לבחירת רבנים שישרתו את כלל הציבור".

אתמול, רביעי 18.07.2018 וועדת הכנסת קיימה הצבעות לבחירת חברי הוועדה הבוחרת למועצת הרבנות הראשית.

חברי הכנסת הנבחרים הם: עליזה לביא (יש עתיד), שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), מיקי זהר (הליכוד), יעקב אשר (יהדות התורה), יואב בן צור (ש"ס).

 

כזכור, בתחילת החודש, דנו במליאה  בהצעה בדבר 'הסמכת ועדת הכנסת לבחירת נציגי הכנסת באסיפה הבוחרת לפי חוק הרבנות הראשית'. לפיה תוסמך ועדת הכנסת לבחור את נציגי הכנסת באסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים ואת חברי מועצת הרבנות הראשית. בהתאם לסעיפים 7 ו-8 לחוק הרבנות הראשית לישראל, באסיפה הבוחרת מכהנים 150 חברים, ביניהם חברים חמישה חברי כנסת, שנכון להיום תבחר הכנסת או ועדה מוועדותיה שהסמיכה לכך. בעבר, הונהג הסכם בין הקואליציה לאופוזיציה בדר חלוקה בין החברים שיהיו נציגים בגוף הבוחר. בתום הדיון התקיימה הצבעה וההחלטה להסמיך את וועדת הכנסת עברה ברוב של 42 תומכים מול 29 מתנגדים.

 

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "תודה רבה על התמיכה ועל האמון ולחברותי וחברי באופוזיציה. מחוייבת לעשות כמיטב יכולתי להביא לבחירת רבנים שישרתו את כלל הציבור. קוראת לקואליציה, לממשלה ולשר הדתות גם כן למנות נשים – כך שלפחות נתקן במעט את פער הייצוג באסיפה הבוחרת".

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני): "ח"כ ד״ר עליזה לביא היא המועמדת הנבחרת של האופוזיציה באסיפה הבוחרת את מועצת הרבנות הראשית. תודה ליצחק הרצוג על התיווך הנאמן, שידע לייצר הסכמה עם שאר ראשי סיעות האופוזיציה על מתמודדת אחת שתבטיח ייצוג נשי באסיפה. ראוי שגם הקואליציה תחליט שכל נציגיה תהיינה נשים".