התקבלו מסקנות הוועדה המיוחדת להפחתת עלויות הכשרות במזון

וועדה מיוחדת שהקים סגן שר הדתות, אלי בן דהן, גיבשה מסקנות שמטרתן הפחתת עלויות הכשרות במזון. היום (25.6.14), אישר הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שהוא מאמץ את המסקנות. 
הצוות הורכב מאנשי משרד האוצר, משרד הכלכלה, המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית.

לפני כחודש וחצי, הקים סגן שר הדתות, ח"כ אלי בן דהן מסיעת הבית היהודי, וועדה שמטרתה למצוא דרכים להוזיל את יוקר המחיה במוצרי מזון במרכיב הקשור לכשרות. היום, אישר הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, שהחליט לאמץ את המסקנות של הוועדה והוא יביא אותן לאישור מועצת הרבנות הראשית.
בין מסקנות הוועדה: הגדלת מספר הרבנויות נותנות הכשרות ברחבי העולם שעליהם תסמוך הרבנות הראשית, שימוש ראשוני באמצעים טכנולוגיים להשגחה על הרפתות, לאפשר שימוש בחלב מיובא מחו"ל תחת השגחת הרבנות ועוד.

כמו כן, אחת הנקודות שעלו במהלך עבודת הוועדה היא שיש לזרז את קידום הרפורמה במערך הכשרות של בן דהן ושל השר לשירותי דת, נפתלי בנט, אשר הוצגה רשמית לפני מספר חודשים.

אלי בן דהן: "כשר זה לא יקר. מסקנות הצוות הבין משרדי להפחתת עלויות הכשרות במזון שהוקם על ידי, אושרו על ידי הרב הראשי לישראל. אני שמח שאנו יכולים לסייע במאמץ הלאומי להפחית את יוקר המחיה, וזאת מבלי להתפשר בסייגי ההלכה בנושא הכשרות".

לכתבה בנושא באתר כלכליסט לחץ/י כאן