התבטאויות ח"כים בהפגנה באשדוד מזאת השבת השלישית נגד מדיניות עיריית אשדוד בנושא פתיחת עסקים בשבת

במוצאי שבת ה-27.1.2018 נערכה בעיר אשדוד מזה השבוע השלישי, הפגנה בהשתתפות ח"כים נגד מדיניות עיריית אשדוד בחודשים האחרונים לאכוף את חוק העזר לסגירת מתחמי קניות ועסקים בשבת שבעבר היו פתוחים. בהפגנה השתתפו חברי הכנסת אילן גילאון ומוסי רז ממרצ, וח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני.

להלן עיקרי הדברים:
ח"כ אילן גילאון (מרצ):
המאבק על אופי השבת הוא לא רק שלנו – תושבי אשדוד והוא לא יכול להישאר בגבולות תל אביב-יפו. חייבים להרחיב את גבולות הגזרה ולהילחם נגד הכפייה הדתית בכל חזית. דמותה של השבת הישראלית תוכרע באשדוד – אסור לנו כחברה, כציבור, כאזרחים, לוותר על הקרב הזה.
בתקופתי כסגן ראש עיריית אשדוד יזמתי פתיחה של מוסדות תרבות ועסקים תוך שמירה על מרקם חיים מכבד ותקין בין כל המגזרים. הצלחנו לעשות כאן דברים נפלאים; חילונים, מסורתיים, ודתיים חיו בשלווה זה לצד זה, בכבוד הדדי. עיר עם קהילות חרדיות ועם חנויות שמוכרות בשר חזיר בחלון הראווה, עם ישיבות הסדר ועם סניף של איג"י ומצעד הגאווה שצועד במלוא הדרו. כך צריך לנהוג לא רק באשדוד – אלא בכל עיר בישראל. זה אפשרי, וזה תלוי רק בנו.

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני):
הגעתי להפגין יחד עם תושבים רבים שמבקשים שעיריית אשדוד לא תכנע לתכתיבי החרדים. באשדוד רוב חילוני שמבקש להשאיר מרכזי קניות פתוחים בשבת, וזו זכותו! המאבק הזה הוא לא רק של האשדודים, הוא של כולנו, במקומות נוספים ברחבי הארץ שמבקשים ישראל יהודית – לא אורתודוקסית. דמוקרטית וחופשית – לא מדינת הלכה. אנחנו ננצח במאבק החשוב הזה.