השר סמוטריץ' בכנס בחירות: "מתווה הכותל עבר בכנסת בתיאום בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות"".

במהלך סוף השבוע, חמישי 27.2.2020 התראיין שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) לתקשורת החרדית, ותקף את המפלגות החרדיות על כך שנותנים את הסכמתם בשתיקה לסוגיות העוסקות בדת ומדינה.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) בראיון ל'פורום כל חי':

"אנחנו לא פחות יראי שמיים ולא פחות חרדים. את מתווה הכותל אנחנו הפכנו, החרדים נתנו הסכמה שבשתיקה. במשבר גשר יהודית מה עשה ליצמן? בסוג של 'ישראבלוף' התפטר מתפקיד שר לתפקיד סגן שר, הוא הציל את מצפונו, אבל לי יש אחריות על כלל ישראל".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) בכנס בחירות של המפלגה בישיבת 'שובו בנים'  ברחובות אמר:

"מתווה הכותל עבר בכנסת בתיאום בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות שיצאו מישיבת הממשלה ונתנו לזה לעבור, בהסכמה של רב גדול חרדי, בשתיקה. מי שעצר את זה היה אורי אריאל שיצא לקרב ואילץ את החרדים, שם להם מראה מול העיניים שהתחילו לגמגם ולהיות מובכים ולא להבין והביא החלטת ממשלה שהפכה את הגלגל אחורה. אני לא מחפש את המלחמות, אני מחפש להצליח, להקדים את שעות האוטובוסים שלא ייסעו בשבת- לאט לאט, בסבלנות אנחנו עושים את זה הרבה יותר טוב מהם. אנחנו פי אלף טובים מהם בדת ומדינה. לא מעניין אותם כלום, הכל ציניות. מה עם עשו בשלושים שנות שלטון שלהם ברבנות הראשית? סיאבו אותה, השחיטו אותה, כמה חילול השם. את חי טוב עם תעשיית הג'ובים של המועצות הדתיות? עם השם הרע שיש לשירותי הדת?".

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני אמר בתגובה :

"בצלאל סמוטריץ' בחור טוב. ציבור שומרי התורה והמצוות מבין שבמסגרת הפוליטית שיצר סמוטריץ' אין שום סיכוי שהוא יוכל לממש את תפיסת עולמו הדתית. על תרומתו האדירה של יו"ר ועדת הכספים להתיישבות ביהודה ושומרון ולמוסדות החינוך של הציונות הדתית יעידו ראשי היישובים, מנהלי מוסדות החינוך, וכמובן תוצאות הבחירות".

ממפלגת ש"ס נמסר:

"חבל מאד שהשר בצלאל סמוטריץ' מתחנף בגלוי ללא הרף לפני השר אריה דרעי ואנשי ש"ס, מהלל את מעשיהם – ומאחורי הגב משמיע דברי הבל והשמצות. מדובר בניסיון עלוב ונואש לקושש קולות מתנועת ש"ס ובקנאה צרופה".