השר ניסנקורן על טיוטת חוק לפיה זוגות גאים יוכלו לאמץ בארץ: "מתקדמים עוד צעד אל עבר השוויון".

היום, רביעי 9.12.2020 שר המשפטים ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) ושר העבודה והרווחה ח"כ איציק שמולי (העבודה) אישרו כי בימים אלה הם עובדים על טיוטת חוק שתאפשר גם לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים בישראל.

נוסח חוק המוצע מבנה הליך בחינה מחודש עבור מי שמבקש לאמץ ילד. ראשית, יבוטל תנאי הסף של "איש ואישה". שנית, יוקם מאגר של כלל המבקשים לאמץ ילד ושל המבקשים לקבל רישיון אומנה, ושלישית – יוגדרו התנאים השוויוניים לכניסה למאגר זה.

שר המשפטים ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) מסר:

"מתקדמים עוד צעד אל עבר השוויון. החוק החדש יעגן את העובדה הטבעית הפשוטה, לפיה טובת הילד איננה תלויה בסיווג הזוגיות, אלא בתנאי כשירות אובייקטיביים ושוויוניים. החוק ישפר את הליכי האימוץ והאומנה לטובת הילד".

שר העבודה והרווחה ח"כ איציק שמולי (העבודה) אמר:

"זהו תיקון היסטורי של אפליה קשה שישראלים רבים וטובים מחכים לו כל כך הרבה שנים. התחייבתי לשינוי והיום אנחנו מקיימים. כשר הרווחה אני יודע היטב כמה ילדים שחילצנו ממצבי סיכון והזנחה מחכים למשפחה חמה ואוהבת, ובזכות השינוי הזה יתאפשר המפגש עם זוגות להט״בים שכל כך כמהים להיות הורים ויש בהם כל כך הרבה אהבה לתת. אני מאחל לקהילתי ולעצמי שנזכה לאמץ ילדים רבים ככל האפשר אשר זקוקים לכך. רק דבר אחד צריך לקבוע ויקבע באימוץ: המסוגלות ההורית לספק את צרכי הילד, לא שום דבר אחר; ואני שמח שאנו עושים צעד נוסף בדרך לשוויון המלא ולהכרה בזכות להורות כזכות טבעית".