השר לשירותי דת על מינוי המועצות הדתיות: "אף אחד לא יכול לפרק אותם, ולדבר עליהם סרה, הם ימשיכו ויכהנו".

שלשום, שני 3.1.2021 השר לשירותי דת יעקב אביטן (ש"ס) השתתף בכנס ראשי מועצות דתיות אזוריות בעולש. במהלך הדברים שנשא במקום, תקף השר את עו"ד ארז קמניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

כזכור, במהלך השבוע שעבר פסק ו"ד ארז קמניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה כי יש לבטל את המינויים של המועצות הדתיות, אותם ביצע השר לשירותי דת בניגוע להנחיות מקצועיות.

השר לשירותי דת יעקב אביטן (ש"ס) אמר במהלך הכנס:

"עשינו את מה שעשינו עם המועצות הדתיות, אני יכול לומר לכם באחריות מלאה, אני מצליח להקים 'טוב' מועצות, 17 מועצות כשירות שכולם אנשים ישרים אין בהם עבריין אחד, אין בהם פושע אחד. כולם אנשים צדיקים ואף אחד לא יכתים שם של שום חבר מועצה דתית במדינת ישראל, שום גורם ככל שיהיה מכובד, מדרג המשפטי הכי גבוהה שיכול להיות – לא יפגע בשום חבר מועצה דתית, כי, כולם כשרים, הגונים, הכי ראויים ואם אתם עושים חשבון אז תבינו כמה אנשים אנחנו בודקים. אף אחד מהם הוא לא עבריין, כולם אנשים טובים. אף אחד לא יכול לפרק אותם, אף אחד לא יכול לדבר עליהם סרה, הם ימשיכו והם יכהנו. אנחנו מחר נקים את המועצה במרום הגליל וטירת הכרמל, שבוע הבא באור יהודה אנחנו ממשיכים לעבוד ולהקים מועצות דתיות. יש עוד מועצות דתיות שגם הן יאושרו. שר הוא לא פקיד".