השר לשירותי דת דוד אזולאי, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליט להתפטר מוועדת העתיקות. השר דוד אזולאי: " איני מוכן לעשות שקר בנפשי ולהיות שותף למהלך שכזה".

הבוקר, ראשון 08.07.2018 שעות ספורות לפני שראש הממשלה בנימין נתניהו אמור לכנס את 'ועדת העתיקות', לאשר את השיפוץ ברחבת הכותל הדרומי – המשמשת את הרפורמים, חבר הוועדה החרדי, השר לשירותי דת דוד אזולאי, הודיע לראש הממשלה כי החליט להתפטר מהוועדה. כעת, הוועדה לא תוכל להתכנס עד למינוי חבר נוסף במקומו של אזולאי, ובכך האישור להרחבת הרחבה, יידחה.

כזכור, התפטרות  השר לשירותי דת דוד אזולאי מגיעה לאחר התפטרות שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) ושרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי), שבמקומם מונו לתפקיד ראש הממשלה בנימין נתניהו כיו"ר והשר יובל שטייניץ (הליכוד) כחבר ועדה. 

השר לשירותי דת, דוד אזולאי: "נוכח הודעותיהן של שרת המשפטים ושרת התרבות כי אינן יכולות לתמוך בוועדת השרים הנ״ל בהחלטה שתאפשר הקמת רחבה חדשה המיועדת לתפילה מעורבת של נשים וגברים שלא לפי ההלכה והרבנות הראשית לישראל, ולאור החלטתך להעביר את סמכויות השרים חברי הועדה להרכב חדש וספציפי על מנת שתוכל להשיג רוב להקמת רחבה חדשה המיועדת לכינוס בערבוביה של נשים וגברים שלא על פי ההלכה והרבנות הראשית לישראל בכותל המערבי. לפיכך הסקתי שבעצם כבר התקבלה החלטה עוד טרם כינוס הועדה ולפני שנשקלו השיקולים הנוגעים לעניין. ואין זה אלא מס שפתיים. איני מוכן לעשות שקר בנפשי ולהיות שותף למהלך שכזה. בנסיבות מצערות אלו אבקש לפרוש מחברותי בוועדה זו".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "כולם ראויים למדליות על פחדנות יוצאת דופן. כולם מבינים מצוין שמדובר באיזה שיפוץ קטן וגישה לנכים, שאפילו לא מדובר במתווה, ושבלי זה בג"ץ יאפשר תפילה מעורבת גם ברחבה המרכזית. סוללים ביודעין את הדרך לשובן של התסיסה והמהומות. כי הפחד מכמה פעילים ויחצנים משתק אותם. עליבות שאין לה גבול".