השר ליצמן על המחלוקת סביב עבודות הרכבת בשבת: " המשחק הזה של הפרת הסטטוס-קוו בנושא השבת נמשך הרבה זמן, הבלגנו והבלגנו ויש זמן מסוים שאתה מגיע ואומר עד כאן".

לאחר שבשבוע שעבר איים שר הבריאות, יו"ר יהדות התורה, השר יעקב ליצמן, להתפטר מהמממשלה, באם יימשכו עבודות התשתית של רכבת ישראל בשבת, וכן לאחר פגישה שהתקיימה אתמול (יום רביעי) בין ראש הממשלה וראשי המפלגות החרדיות בה הוחלט כי שר הרווחה חיים כץ יידרש למצוא פתרונות לסוגייה עד ערב יום חמישי; ח"כים מסיעת יהדות התורה התבטאו באופן חד משמעי שאינם מוכנים להמשיך, ולתת יד לעבודות בשבת.

להלן עיקרי התגובות:
שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): הכל תלוי בחיים כץ. צריך להבין דבר אחד, המשחק הזה של הפרת הסטטוס-קוו בנושא השבת נמשך הרבה זמן, הבלגנו והבלגנו ויש זמן מסוים שאתה מגיע ואומר עד כאן. מתברר לאחרונה שהרכבת החליטה לעשות את יום השבת, יון השיפוץ הלאומי, ואנחנו לא נסכים לזה. הם יכולים לעשות את אותם עבודות גם לא בשבת. הנה שבוע שעבר עשו עבודות בין ב"ש לדימונה בחמישי בבוקר. הם יכולים להתחיל ביום חמישי בבוקר ולסיים ביום שישי עד השעה 16:00  וזה לא משבש שום דבר. הם לא רוצים, נוח להם ככה, הרכבת עובדת עלינו. אצלי בחירות הן שיקול משני, אני מדבר על השבת, יש לי הסכם קואליציואני, וכשיש לי שטר ממישהו אני מצפה שייפרע את השטר. כמו שבמכר דירות הולכים עד הסוף, אז בשבת אני הולך עד הסוף. אני לא רוצה חילול שבת ואני לא רוצה בחירות, אם יהיה חילול שבת, אז אני אפרוש. הם יודעים את רצינות העניין, הם יודעים שאני לא אשחק, אני שמעתי שיש אנשים מהמפלגות החרדיות שלא איתי, אני לא מכיר דבר כזה. גם אריה דרעי אמר אתמול שהוא איתי בנושא.
ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) זאת סוגייה עקרונית על דמותה של השבת במדינת ישראל, הגישה שלנו תמיד הייתה לבדוק את הנחיצות של העבודות האלה, האם השבת לא הפכה בפועל להיות יום עבודה רשמי, אנחנו מאמינים ובטוחים שיש חלופות לכל דבר. לכל דבר יש את החלופות שלו, השאלה היא אם מישהו התאמץ לבדוק. דמותה של השבת במדינת ישראל זה משהו שצריך לבדוק אותו. היו עבודות תחזוק שקרו פעם ב.. אבל בשנים האחרונות עם התנופה הגדולה של עבודות שקיימות, ויום השבת  הפך להיות מה שנקרא כמעט באופן אוטמי היום הנוח ביותר לעבודה, אז לאט לאט היום הזה הופך להיות יום עבודה לאומי. אנחנו לא עושים את זה בשביל בחירות. הסטטוס-קוו במדינת ישראל חייב להישמר עם כל הפרצות שבו, הנושא הזה של השבת הוא לא הנושא של החרדים, הוא הנושא של כל מדינת ישראל, וכך אנחנו מצפים שייקרה.

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד):
חילול שבת הוא לא אידיאולוגיה, אידיאולוגיה זה שלא ייתערבו לנו בחיים. אני מזכיר לכם מה היה בפעם האחרונה שביטלו לנו עבודות, איזה פקקים קיבלנו. יש עבודות תשתית שצריך לעשות ברכבת. העבודות האלה לא מפריעות לאף יהודי דתי במדינת ישראל לקיים שבת כהלכתה. ח"כ תמר זנדברג (מרצ) ״משבר השבת״ הוא שם מכובס לכאוס שביבי וליצמן עלולים לייצר לנו במדינה, כבר ביום ראשון הקרוב. אז שיהיה ברור, זה מה שעומד על הפרק: פקקי ענק בכל הארץ, השבתה של הרכבת במהלך השבוע, צפיפות בלתי אפשרית באוטובוסים, כאוס תחבורתי שיהפוך לשגרה – והכל למה? כי ליצמן חושב שמצא הזדמנות להפוך אותנו למדינת הלכה וביבי חלש ופחדן.
בפעם הקודמת זה נגמר בהפגנות, בג״ץ ואלפים זועמים על הרציפים. גם הפעם אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי למנוע את הטרפת התורנית שבה הגחמות החשוכות של שר אחד משביתות את המדינה. מה שישראל באמת זקוקה לו זה תחבורה ציבורית שתיסע בשבת, לא השבתה של מה שכבר נוסע. רוצים בחירות? בבקשה. לא על הגב שלנו.