השר ישראל כץ: קווי הלילה פועלים בהתאם לסטטוס-קוו הקיים. כמובן שאלת הסטטוס-קוו ותחבורה ציבורית בשבת היא סוגיה כוללת יותר, שלא נוגעת רק לדבר הזה; יש כאן עניין של השקפה, יש עניין של חוק, יש עניין של מציא

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) הגישה לשר התחבורה ישראל כץ (הליכוד) שאילתא בנושא הפעלת קווי לילה בשבת

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) לשר התחבורה:
בריאיון בתקשורת תיארת את פרויקט קווי הלילה כשירות מציל חיים. הוספת שקיימים מחקרים המקשרים באופן ישיר בין פעילות הקווים לבין ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים והנפגעים.

שר התחבורה, ישראל כץ (הליכוד):
אני מאוד מקדם את נושא קווי הלילה, ובהחלט אני חושב שיש להם תרומה לבני הנוער שמשתמשים בהם בקצב הולך וגובר בתקופת הקיץ בעיקר. קווי הלילה פועלים בהתאם לסטטוס-קוו הקיים. כמובן שאלת הסטטוס-קוו ותחבורה ציבורית בשבת היא סוגיה כוללת יותר, שלא נוגעת רק לדבר הזה; יש כאן עניין של השקפה, יש עניין של חוק, יש עניין של מציאות קואליציונית. עוד פעם, קווי הלילה הם בהחלט דבר שהוא חשוב. לחבר את המילים "פיקוח נפש" – אני כמעט בטוח שלא השתמשתי במילים "פיקוח נפש". בדרך כלל אני לא טועה, אפילו כשהולכים אחורה עשרות שנים. התכוונתי שזה בהחלט שירות שיכול להציל חיים, שהוא בהחלט שירות שתורם לזה שגם מי ששותה נוסע בתחבורה הציבורית ולא בתחבורה פרטית.
לא הייתי משתמש – אם השתמשתי זה לא היה במקום. למרות שזה לא כל כך משנה מבחינת השאלה, אני סתם בוחן את עצמי. לא מתאים לי להשתמש במונח "פיקוח נפש" על דבר כזה כמו קווי לילה. "פיקוח נפש" זה מושג הלכתי, זה מושג אחר. פיקוח נפש דוחה כל דבר. הוא דוחה כל דבר. לא, אין ספק שהשימוש בקווי לילה – בימי חמישי נאמר, כדי שתהיה כאן הסכמה – כשהנוער נוסע לבלות נגיד בתל אביב, נוסע באוטובוסים וחוזר במשך הלילה בשעות המאוחרות, ובזה הוא לא נוסע ברכב פרטי, ובייחוד שבבילוי יש הרבה שגם נוהגים לשתות וכו', זה מצמצם את הסבירות לתאונות. זה דבר שהוא ברור, אבל עכשיו כל המכלול של הסטטוס קוו ושל השמירה על צביון המדינה הוא דבר שעומד בפני עצמו.