השר זמיר על תקיפת זוג ערבי להט"בי: "מפלגות שמתנגדות לאיסור על טיפולי המרה- זו התוצאה".

במהלך סוף השבוע, שבת 1.8.2020 הותקפו באזור נמל יפו, זוג בחורים צעירים מהמגזר הערבי על רקע נטייתם המינים.

כזכור, לפני כשלושה שבועות החברה הערבית סערה לאחר שטחינת אלארז הפכה לחברה הראשונה בבעלות ערבית שמביעה תמיכה גלויה בקהילת הלהט"ב ואף הכריזה על כוונתה לתרום חלק מרווחיה להקמת קו חם ללהט"בים ערבים. דבר זה עורר הדים רבים בחברה הערבית והביא מסע חרם מצד גורמים דתיים בחברה הערבית נגד טחינת אלארז.

כמו כן, לפני מספר שבועות התקיימה הצבעה במליאה על הצעתו של ח"כ ניצן הורוביץ לאיסור טיפולי המרה והוצאתם מחוץ לחוק. חברי מפלגת חד"ש, עאידה תומא סלימאן איימן עודה ועפר כסיף, היו חברי הכנסת היחידים מטעם הרשימה המשותפת שהצביעו בעד החוק. בעקבות הצבעתם, עלו דיווחים במערכת הפוליטית כי הרשימה האיסלאמית (רע"ם) מאיימת לפרק את הרשימה המשותפת על רקע הצבעת חד"ש בעד החוק לאיסור על טיפולי המרה.

שר התיירות ח"כ אסף זמיר (כחול לבן) צייץ בחשבון הטוויטר שלו על האירוע וכתב:

"‏מפלגות שמתנגדות לאיסור על טיפולי המרה- זו התוצאה. זו הרואה בנטיה להט״בית משהו שאפשר ו/או צריך לפעול כדי לשנות ושולחת בכך מסר שנטיה היא בעיה שצריך להיאבק בה. תל אביב יפו כבר שנים מקום בטוח למימוש אהבה ללא תלות בנטיה ובמקרה הזה חייבים לטפל במלוא החומרה בכדי שהמסר יעבור והצדק יעשה".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ:

"מקרה חמור של אלימות כלפי נערים שכל פשעם זה שהם היו מי שהם. זה שלהט"בים לא בטוחים במרחב הציבורי במדינת ישראל מראה עד כמה חשוב המאבק שלנו. לצערי המהפכה הגאה טרם הושלמה, לא נעצור עד שיהיה פה שוויון זכויות, ביטחון אישי וחופש מלא".

ח"כ עפר כסיף (הרשימה המשותפת):

"‏התקיפה ההומופובית בנמל יפו היא אירוע מחריד שאסור לעבור עליו בשתיקה ואני מצפה שהתוקפים יטופלו כמבצעי פשע שנאה לכל דבר.  רק השבוע ציינו 11 שנים לפיגוע בברנוער ו-5 שנים לרצח שירה בנקי, וההסתה נגד להט"בים לא רק נמשכת אלא גוברת. שנאה הומופובית היא מכוערת ומסוכנת כמו כל גזענות אחרת".