השר דרעי על החתונה ההמונית בבני ברק: "חילול ה׳ גדול וחמור מאין כמותו".

בערב יום שני, 18.1.2021 פורסמו סרטונים מחתונה שהתקיימה בעיר בני ברק בה תועדו מאות משתתפים חסידים. בעקבות תיעוד החתונה ההמונית הגיבו פוליטיקאים רבים מהמגזר החרדי כנגד התופעה של התקבלות בזמן מגפת הקורונה.

שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) אמר בתגובה:

"התמונות הללו של חגיגות והתקהלויות המוניות בצפיפות גדולה ובניגוד גמור לכל הנחיות משרד הבריאות ולצו התורה של "ונשמרתם מאד לנפשותיכם". בעיצומה של מגיפה קשה עם מוטציות שמקדמות הדבקה – הינן חילול ה׳ גדול וחמור מאין כמותו. אירועים אלו לא רק שמסכנים מאות משפחות אלא גם מוציאים את דיבתו של הציבור החרדי, ציבור שרובו הגדול שומר על כל הכללים ומתמודד בחירוף נפש בתנאים לא פשוטים של צפיפות ומשפחות ברוכות ילדים. אני זועק וקורא לכל מי שיכול לתת יד לעצור אירועים והתקהלות כאלו, כולל ראשי רשויות ומנהיגי ציבור. אנא, חוסו על נפשותיכם ועצרו את הפגיעה הקשה בכלל הציבור החרדי. זו לא דרכנו".

גם יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הגיב על האירוע. בסרטון מיוחד ואמר:

"אני לא זוכר מצב שגדולי התורה הורו לסגור תלמודי תורה כמו עכשיו" זאת בהתייחסות לטענה כי אין הוראה ברורה בנושא מגדולי הדור, אם יש לפתוח את תלמודי התורה. הציבור צריך להבין שאנחנו במצב של פיקוח נפש ממש".

שרת התפוצות עומר ינקלביץ (כחול לבן)' יצאה בקריאת חירום לציבור החרדי ואמרה:

"חתונות המוניות בזמן שאנחנו קוברים את מתינו, הוא לא רק לעג לרש. זה לא רק חילול השם נורא. זה בעיקר מעמיד אלפים בסכנת מוות. אותי זה פשוט מזעזע. אתם יודעים שאני לא חלק ממקהלת תוקפי החרדים. בתוך עמי אני יושבת, ויודעת שהרוב המכריע שומר על ההנחיות. אבל צריך להגיד את האמת! ישנו מיעוט שפשוט לא מתייחס להנחיות. אי אפשר להמשיך בצורה הזו. אתמול ראינו מחזה פשוט מזעזע: חתונה בבני ברק, בהשתתפות המונים. כאילו אין קורונה. כאילו שאנחנו לא נמצאים במלחמה על החיים שלנו. זה פשוט טירוף. אנשים בורחים לתיאוריות קונספירציה, אבל האמת פשוטה וקשה: המוטציה הבריטית חזקה יותר מהגרסאות הקודמות של הנגיף. היא מכה בכולם, בצעירים, במבוגרים, במי שיש לו מחלות רקע ובמי שאין. אני קוראת בקול זעקה ממש: תשמרו על ההנחיות! מי שיש ביכולתו למנוע אירועי הדבקה, שיעשה את זה. לקיים מצווה בהתכנסות ללא היתר? זה טובל ושרץ בידו .אסור לנו לשתוק".