השר דרעי אמר לראשי הציבור החרדי כי סיכם עם רה"מ על פתיחת תלמודי התורה. ח"כ הורוביץ: "קומבינות מאחורי הקלעים".

הבוקר, שלישי 20.10.2020 פורסם כי שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, אמר לראשי הציבור החרדי כי סיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה כי תלמודי התורה החרדיים ישובו לפעול לפי מתווה שסוכם עם משרד הבריאות, תוך חריגה מתקנות הקורונה, וכי המשטרה תימנע מאכיפה נגדם.

כזכור, במוצאי שבת פורסמה הוראה מטעמו של מנהיג הציבור החרדי הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, לפתוח את תלמודי התורה בניגוד להנחיות משרד החינוך.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ הגיב לפרסום וכתב:

"היה ברור שיש שתי אפשרויות – או שהולכים למלחמה ותהיה אכיפה קשה, או שנצליח להגיע למתווה מוסכם. דילים סודיים, סיכומים צדדיים, קומבינות מאחורי הקלעים – ככה מתנהל משבר הקורונה. ככה מתנהלת המדינה שלנו. כשהממשלה עושה בדיחה מהחוק, לא פלא שהחרדים נוקטים בגישת "איש הישר בעיניו יעשה". ככה לא נצא מהמשבר הזה. ככה לא מנצחים את המגיפה. מספיק להסתכל קצת על העולם ולראות שכל המדינות שהתמודדו היטב עם הקורונה שמו במרכז המאבק 2 עקרונות – שקיפות ושוויוניות. כולם יודעים מה הכללים וההמלצות, כולם מבינים מה קורה ומדוע, וכולם נושאים בנטל ועומדים תחת אותם כללים. ככה רוכשים את אמון הציבור ומתמודדים יחד עם המגיפה. אבל בישראל? הצחקתם את נתניהו ודרעי. הדבר הזה חייב להפסיק. כדי לצאת מהקורונה, ישראל צריכה ממשלה אחרת. ממשלה שמתעסקת בטובת הציבור ולא בדילים וקומבינות".