השר בנט על מתווה הכותל: "כל מה שנתניהו יסכם עם הצדדים ויביא כעמדת הממשלה, נתמוך בו".

בתארךי ה-2.11.2017 התראיין שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט (הבית היהודי) לאתר ערוץ 7 ועיתון בשבע, במהלך הראיון התבטא השר בנט בסוגיות הנוגעות ללהט"ב, ושאלת כהונת אדם שחי בזוגויות לחד-מינית כח"כ בבית היהודי. כמו כן, התבטא השר בנט בנושא מתווה הכותל ועמדתו בנושא יהדות התפוצות.

על עמדתו בדבר אימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים:
ההלכה שאוסרת על יחסים חד-מיניים לא תשתנה והפסוקים ברורים. בתוך המציאות הציבורית והאישית, אנחנו צריכים למצוא את נתיבי הפעולה בכל מקום ומקום. אני לא רוצה לשאת בדגל הזה בראש חוצות. אני עוסק בתחומי חינוך וביטחון ואלה לא התחומים שלי. בכלל, אני חושב שלא כל הזמן צריך לדבר על זה. צריך לראות את האנשים האלה כאנשים, ולראות איך אנחנו פועלים ציבורית בדרך רגישה. זה לא סוד שגם בתוך המפלגה יש עמדות מרובות ושונות, וזכותו של כל אדם להביע את עמדתו. אני לא מתכוון לעסוק בזה כנושא ליבה.

בתשובה לשאלה, האם אדם שחי בזוגיות חד מינית יכול לכהן כח"כ בבית היהודי:
כל מי שמקבל על עצמו את מצע המפלגה ונבחר בפריימריז הופך להיות מועמד שלנו. הגדולה אצלנו היא שבסוף לא אני קובע אלא המתפקדים.

בתשובה לשאלה האם נכון שמפלגתו תנקוט עמדה ברורה בנושא הלהט"ב ובפרט אימוץ ילדים ע"י זוגות חד מיניים:
אני רואה את כל הטוב שאנחנו עושים, והאובססיה משני הצדדים לרוץ לתוך הנושא הזה כאילו הוא החשוב ביותר במדינת ישראל, זו שגיאה.

בתשובה לשאלה על עמדתו בנושא מתווה הכותל? והאם תומך בהקצאת מקום שווה-מעמד לתפילה רפורמית?
המתווה שכבר יושם, והוא בתוקף ארבע שנים והשמיים לא נפלו, הוא טוב. יש שם רחבה, מי שרוצה יכול להתפל. לגבי מה שבדיונים כעת, כל מה שנתניהו יסכם עם הצדדים ויביא כעמדת הממשלה, נתמוך בו.
בגולה חצי מהיהודים קשורים ליהדותם וחצי לא. מתוך המחצית המשויכת, 90 אחוזים הם לא אורתודוקסים. אני שר התפוצות גם שלהם. אני אהיה בקשר גם איתם, כי זה המגע האחרון שלהם עם היהדות ואין לי עניין לדחוף אותם מאיתנו והלאה. במדינת ישראל יש רבנות ראשית, התפיסה היא ברורה ואין לי כוונה לשנות את התפיסה הזאת.