השר בנט על הקרע עם יהדות התפוצות על רקע משבר הכותל: "מערכת היחסים שלנו מול יהודי ארצות הברית היא חשובה מאוד"

על רקע ביקורו הנוכחי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בארה"ב, התראיין השר נפלתי בנט (הבית היהודי) המשמש גם כשר התפוצות נוסף על תפקידו כשר החינוך ב"שש עם עודד בן עמי" שם נשאל על הקרע המתמשך עם יהדות ארה"ב לאור ביטול מתווה הכותל בסוף חודש יוני השנה, ועל כך שלאור קרע זה לא נפגש נתניהו עם ראשי התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בארה"ב.

במסגרת הראיון שנתן השר בנט היום (17.9.17) הוא נשאל בין השאר על הגעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לארצות הברית בימים אלו ופגישותיו עם ראשי הארגונים הגדולים, שעליהם אינם נמנים ראשי התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית.
בתגובה אמר השר בנט, שכזכור משמש גם כשר התפוצות: " למיטב הבנתי הוא לא פוגש ראש של אף זרם, גם לא את ראש הזרם האורתודוקסי. מערכת היחסים שלנו מול יהודי ארצות הברית היא חשובה מאוד. צריך לזכור שעיקר יהדות ארה"ב אינה אורתודוקסית. יש משבר, אני לא יכול להכחיש שיש משבר. אני כשר התפוצות נמצא במגע שוטף מול כל יהודי התפוצות כדי לנסות לאחות את הקרע. אני יודע שגם לראש הממשלה אכפת מאוד מהעניין הזה, וגם הוא בכוחותיו מנסה לאחות את אותו הקרע."

נזכיר שכמוקדם יותר השנה כאשר בוטל באופן רשמי מתווה הכותל שעליו הוסכם בשנה שעברה ובו סוכמה הקמת רחבה שוויונית, התבטא בנט באהדה כלפי הקהילות הלא-אורתודוקסיות בתפוצות ואמר כי: "אני תמכתי במתווה הכותל. 
משיחות מרתוניות עם יהדות ארה"ב- המצב חמור. נראה שהם בתחושה שקיבלו סטירת לחי מממשלת ישראל ושהם אינם רצויים. אני מבקש להבהיר כי זו אינה המציאות כמובן, אך זו התחושה שלהם. אנחנו נקיים הידברות רציפה עימם היום. יהודי ארה"ב הם אחינו. הם רצויים כאן".