השר בנט: "אני חושב שחיוני שכל ילד במדינת ישראל ייקבל מטען יהודי וציוני זה טוב, יידע מה זה סידור ויידע מה זה סליחות לא תהיה כפייה דתית, אני מתנגד לזה בצורה עקרונית"

ביום שלישי 24.10.2017 התראיין שר החינוך, נפתלי בנט (הבית היהודי), לנדב אייל בתכנית לונדון את קירשנבאום. במהלך הראיון נשאל בנט בנושא תכנים יהודיים במערכת החינוך הממלכתי. במהלך הראיון ביקש בנט להדגיש כי הוא רואה חשיבות רבה בלימוד תכנים יהודיים במערכת החינוך, אך הוא מתנגד בצורה עקרונית לכפייה דתית.

להלן עיקרי הדברים:
אני חושב  שחיוני שכל ילד במדינת ישראל ייקבל מטען יהודי וציוני זה טוב, יידע מה זה סידור ויידע מה זה סליחות לא תהיה כפייה דתית, אני מתנגד לזה בצורה עקרונית….יש פה קמפיין מכוון כדי להכניס אותי למגננה על זה שאני נחוש שכל ילד במדינת ישראל יידע מה זה סליחות, יידע מה זה עם ישראל.
המשפחה של סבא שלי נרצחה בשואה בגלל שהם יהודים, מה קרה, אז תראו קצת יהדות, מהי האיבה הזאת. יש עכשיו קמפיין של הפורום החילוני שהוא מנפח כל דבר, זה לקחת את העיקר ולהפוך אותו לטפל, יש אנשים שרוצים למחוק את הזהות היהודית שלנו מתחת לפני האדמה, רוצים שתהיה פה שבדיה, לא רוצים פה יהדות.
הנה יש עכשיו עשרות גני ילדים בת"א שלא רוצים לעשות קידוש בימי שישי. הערוץ הזה (ערוץ 10) לוקח חלק יחד עם הפורום החילוני בקמפיין כנגד הכנסת תכנים יהודיים למערכת החינוך, ו אני רוצה שיהיה פה גוון ציוני-יהודי ואני לא מתנצל על זה… בטח שאני לא מוכן להיפגש עם הפורום החילוני, אלה אנשים שיוצאים נגדי בהאשמות….תפסיקו עם המלחמה הזאת על קצת יהדות וקצת ציונות.

לצפייה בראיון של השר בנט