דרעי על תעמולת הבחירות של ש"ס: "היתרון שלנו זה הנושא המסורתי, והסליחות זה הכי קונצנזוס, נשתדל לעשות כמה שיותר כנסים".

אתמול, שלישי 3.9.2019 עקיבא וייס כתב חרדים ודתות בתאגיד השידור 'כאן' חשף הקלטות של יו"ר מפלגת ש"ס, שר הפנים אריה דרעי בהן הוא מורה לבכירים במפלגתו לנצל כינוסי סליחות ולהפוך אותם לאירועי תמיכה במפלגתו.

כזכור, אנו נמצאים כשבועיים לפני יום הבחירות ובפתיחתו של חודש אלול, בו נהוג להתכנס כל ערב בכדי לומר סליחות.

השר אריה דרעי דיבר בפני בכירים במפלגת ש"ס וחשף את אסטרטגיית המפלגה בימים שנותרו עד הבחירות. במהלך השיחה הוא מפרט איך תנצל מפלגת ש"ס את אירועי הבחירות ותגייס למאמץ את הרב הראשי, תנועת 'אל המעיין' וארגון 'הידברות'.

הקלטות אריה דרעי שנחשפו ב'חדשות כאן':

"היתרון שלנו על הליכוד ועל המפלגות האחרות זה הנושא המסורתי… והסליחות זה הדבר הכי קונצנזוס שיכול להיות. זה הדבר הכי רך הכי רגשי. יש לנו ברוך ה את תנועת 'אל המעיין' שהיא כבר במשך עשרות שנים בחודש אלול- זה החודש העיקרי שלה…נשתדל לעשות כמה שיותר כנסים… שזה יהיה שילוב של 'אל המעיין', 'הידברות והרב יצחק יוסף הראשון לציון, הרב זמיר כהן ועוד אחרים. כן סליחות לא סליחות זה עוד עניין שצריך לדון בו. ובעזרת השם ננצל את השבועיים האלה, בכמה שיותר מקומות. אנחנו רוצים שאתם כנציגים שלנו, כל אחד עם המשאבים שלו- המחלקה לתרבות, מועצה דתית, 'אל המעיין', כמה שיותר לנצל… לא לעשות לי בכל עיר ערב אחד של סליחות. הסליחות לא צריכות להיות מטעם תנועת ש"ס, אלא עדיף אולי שלא יהיו גם. זה צריך להיות סליחות שאתם מארגנים אותן כנציגים. באמצעים, במשאבים, באפשרויות וכמובן ב'אל המעיין' אם צריך עזרה גם של 'אל המעיין'. וכמה שיותר. אחרי מה שקרה הפעם, שליברמן הוציא את עצמו מגוש הימין, אנחנו צריכים לעשות מאמצים וזה לא בשמיים, להביא שישים ואחד בלי ליברמן".

‏יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב לפרסום ב'כאן חדשות' ואמר:

"אני מודיע בצער, כי השנה איאלץ להיעדר מעצרות הסליחות שבהן אני משתתף עשרות שנים. אני עושה ויתור אישי למען מאות אלפי המתחזקים מהעצרות. לא אתן לגורמים חסרי מצפון לפגוע בפעילות הקדושה של 'אל המעיין' הנמשכת עשרות שנים".