השר אורי אורבך מצהיר: "צריך רוח חדשה ברבנות", בתגובה ח"כ אלעזר שטרן תוקף בחריפות את התנהלותה של מפלגת הבית היהודי

בהמשך להתבטאותו של הרב עובדיה יוסף בנוגע למועמד לרב הראשי – הרב דוד סתיו, הצהיר השר אורבך כי הרבנות צריכה רוח חדשה, "בלי הקנאות והקיצוניות..בלי ההשפעה המצמיתה של החברה החרדית.."
בתגובה, ח"כ אלעזר שטרן תוקף בחריפות את התנהלותה של מפלגת הבית היהודי בנוגע לבחירות לרבנות הראשית.

דבריו של השר אורי אורבך – 
"כל המהומה סביב בחירת הרב הראשי רק מחזקת את מה שיהודים רבים יודעים כבר מזמן: צריך רוח חדשה ברבנות הראשית. בלי "ההתבטאויות" (שהן בעצם גידופים ואיומים), בלי המינויים המשפחתיים של ש"ס, בלי הקנאות והקיצוניות המטורללות, בלי הלחשנים והבחשנים באיצטלת קדושה, בלי ההשפעה המצמיתה של החברה החרדית על הרבנים הראשיים. אנחנו רוצים רבנות ראשית שדואגת למתגיירים, ולשומרי הכשרות והשמיטה, רבנים שרואים במדינה את "ראשית צמיחת גאולתנו", שפועלים בחן ובחסד למען כבוד השבת ואהבת התורה. זה כל-כך פשוט, אלמנטרי, שצריך להיות פנאט אמיתי כדי לא להבין את זה."

לקריאת דבריו המלאים של השר אורבך בדף הפייסבוק שלו לחצ/י כאן

תגובתו של ח"כ אלעזר שטרן-

"..כשפותחים בשיח אלים, מאבדים את השליטה בגבולותיו. כשמתחיל שיח של אלימות והכפשות, ובוודאי כאשר עושים זאת רבנים מכובדים, אין יכולת לשלוט בו. אל יהין מאן דהוא להתלונן שמישהו אחר לקח את זה גשר אחד רחוק יותר ודי לחכימא .
לעמיתי בבית היהודי אומר שאני מקונן יחד אתכם לא רק על תרבות ההכפשות שמצאה לה מקום של כבוד בבחירת הרבנים הראשים. אולי לא המצאתם אותה, אבל טיפחתם אותה והעליתם אותה על הנס. על הדרך ביזיתם תלמידי חכמים. תמכתם בדיל עמאר-אריאל, הזהרתי אתכם מעל כל במה אפשרית שזה לא יצלח ואתם רק תורמים לחילול שם שמים. תמכתם בדיל עמאר וגם תוצאותיו היו זהות.

הרב אריאל אינו מועמד עוד.
הרב עמאר, גם הוא אפסו סיכוייו.
הדיל הלך, והריח נשאר.

לצערי הרב, תמיכתם ברב סתיו נעשתה ובמאוחר רק לאחר שהייתם אנוסים על פי הכתוב (בעיקר בעיתוני המגזר של סוף אותו שבוע). סיכלתם אפשרות להגדיל בצורה משמעותית את סיכוייו של הרב סתיו להיבחר (בוטו שהטלתם על תוספת נשים לגוף הבוחר) .

אני תקווה שלפחות עכשיו תפעלו לא רק כאנוסים ובדיעבד אלא מלכתחילה ותעשו כל במציאות העגומה שיצרתם על מנת שייבחר הרב סתיו. אתם יודעים שבעניין הזה לא תמצאו תומכים נאמנים יותר מאיתנו – הח"כים הציונים-דתיים במפלגות שאינן מגדירות עצמן דתיות, שזהותה היהודית של מדינת ישראל ומעמדה של הרבנות עומדת לנגד עינינו חדשות לבקרים (זאת גם הסיבה שכבר לפני חודשים רבים הבענו בפומבי את תמיכתנו ברב סתיו).
חבל, אבל עדיין 'לא בשמים היא …בפיך ובלבבך לעשותו'.."

לקריאת דבריו המלאים של ח"כ אלעזר שטרן לחצ/י כאן