השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל בראיון לגל"צ: "אני בעד הפרדת דת ומדינה, ואם הייתה אפשרות לא לערבב מפלגות חרדיות ודתיות בתוך מערכת פוליטית אז וודאי שהייתי בעד".

היום, שלישי 28.08.2018 התראיינה השרה לשיווין חברתי ח"כ גילה גמליאל (הליכוד) לתוכניתם של ליאור שליין ורינה מצליח 'מה בוער' בתחנת הרדיו גל"צ אודות הבחירות ועמדתה בנוגע להפרדת דת ממדינה.

ש: יכול להיות שיוון חברתי בממשלה כזאת שהיא דתית עם שלוש מפלגות דתיות ששתיים מהן נשים לא יכולות להיבחר בכלל?

"בפעם הראשונה במסגרת הפרויקט 'תתמודדי' יש לנו פי שניים מתמודדות ברשויות המקומיות ואנחנו מצמצמים את הפער".

ש: רוח המפקד היא דתית ולא שוויונית ובקואליציה יש כיום שתי מפלגות שנשים לא יכולות להיבחר בהן?

 "אני בעד הפרדת דת ומדינה וזה לא חדש. אני חושבת שאם הייתה אפשרות לא לערבב מפלגות חרדיות ודתיות בתוך מערכת פוליטית אז וודאי, כי פוליטיקה היא זה עניין של פשרות, לעומת דת שהיא פשוט חד משמעית. על כן, אנחנו רואים את הכשל הזה כל פעם מחדש מקבל את ביטויו בהרבה מאוד מן הדברים ועל כן הייתה צריכה להיות הפרדה ברורה. זה לא בנמצא, ואנחנו נמצאים בשיטת שלטון אחרת. אני תמיד אומרת שאנחנו צריכים לשנות את שיטת הממשל וצריכה להיות התעוררות ציבורית בדיוק על מנת לדרוש את זה כדי שלחברה שלנו תהיה יציבות שלטונית וגם את היכולת לשלוט לפי הרוב אם נכבד כמובן את כל המיעוטים שנמצאים בחברה שלנו. היום אני צריכה לבוא ולהצביע לחוק הפונדקאות ואני לא באתי ולא הצבעתי כי לא הסכמתי אבל לפעמים יש מחדלים שבהם  ניתן לראות כיצד קבוצה קטנה בפרלמנט משפיעה על מדיניות שלמה שרוב חברי הכנסת לא מסכימים לה. על כן יש פה בעייתיות וראש הממשלה כבר הודיע שהבחירות יוקדמו".

לשמיעת הריאיון המלא יש ללחוץ כאן