השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (הליכוד) על דברי רב מכינת עלי שהתבטא נגד נשים: "דברי הרב חשוכים, יש להזמינו לשימוע"

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל (הליכוד), התבטאה הבוקר (שלישי) בחריפות כנגד ראש מכינת עלי הרב אלי סדן, חתן פרס ישראל, בעקבות תיעוד של שיעור שהעביר לפני 4 שנים ופורסם לאחרונה, בו הוא תוקף את הפמיניזם. השרה גמליאל אמרה כי דברי הרב חשוכים וכי יש לזמנו לשימוע.

מתוך דבריו של הרב סדן שפורסמו בסרטון מתוך שיעור שהעביר: 
"הפשע שהפמיניזם המודרני יוצר הוא לחנך את האישה להיות עצמאית, להיות בלתי תלויה בבעלה, לדאוג שיהיה לה הכנסה מספיק טובה", נראה הרב סדן אומר לתלמידיו בערוץ 10, "מסרסים את היכולת שלה להיות אישה טובה ואימא טובה. זה אסון, זו טרגדיה – גם בעלה מפסיד וגם הדורות הבאים מפסידים.
חלוקת התפקידים בין האיש והאישה היא שכל אחד צריך לעסוק במה שהוא מצטיין בו. היתרון היחסי של האיש היא לעמוד בכוחות גבורה ובאומץ מול מצבים מאוד קשים. זה לא משנה אם זה עם המאג במלחמה או במשרד האוצר מול מלביני הון. הכישרון של האישה הוא לבנות את השמחה, האור והשלמות בבית.
צורת החיים הטבעית, הבריאה, הנורמלית זה איש ואישה שחיים ביחד. דווקא בתקופה שיש בה – לצערנו הרב, לבושתנו, לחרפתנו – הרבה יוצאים מהכלל, צריך לחזק עוד יותר את העמדה הזאת כדי שהמחלה לא תתפשט."

גמליאל אמנם סירבה בשיחה בתכנית הבוקר בערוץ 10 לחתום על עצומה נגד הרב אך אמרה כי דבריו חשוכים וקראה להזמינו לשימוע. "אני אכן לא חותמת על העצומות אבל אין ספק שיש פה אמירות חשוכות שנאמרו על ידו ומן הראוי שהוא יבוא לשימוע בפני הגורמים שאמונים לטפל בסוגיה הזאת", אמרה.

עם זאת קראה גמליאל לבדוק האם הרב חזר בו, "אולי זה היה לפני ארבע שנים והוא חזר בו מאז והוא
שינה את דרכו", אמרה גמליאל.

לקריא הכתבה המלאה באתר 'ערוץ 7', לחצו כאן. 

שינוי גודל גופנים