השרה לבני מינתה את פרופ' גביזון לגבש הסדר חוקתי למדינת ישראל כמדינה "יהודית ודמוקרטית"

כך כתבה שרת המשפטים ציפי לבני בעמוד הפייסבוק שלה-

"״יהודית ודמוקרטית״ – כמה פעמים השתמשנו בצמד המילים הזה? כמה פעמים אמרנו אותו בארוחות שישי המשפחתיות או בשיחות עם חברים? צמד המילים הזה אמנם מאוד שגור בפינו, אך הוא גם מעורר הרבה פרשנויות, רגשות ומחלוקות פנימיות עמוקות. אני מאמינה שהגיע הזמן לצקת תוכן בשני הערכים האלה – יהודית ודמוקרטית – כדי שמשוואת חיינו כאן תהיה מאוזנת: מדינת הלאום היהודי עם שוויון מלא לאזרחיה. שהיהודית לא תבוא על חשבון הדמוקרטית. שהדמוקרטיה לא תוכפף ליהודית. וכדי שקיצונים לא יוכלו לעשות בהם שימוש לרעה לפגוע בחוק או במיעוט. זו הסיבה שביקשתי מפרופ׳ רות גביזון לנסות לעמוד באתגר הזה ולגבש הצעה שתוכל להיות, כך אני מקווה, בסיס לדיון מעמיק, פוליטי וציבורי, וכדי שנוכל לכתוב את הפרק הראשון בחוקה."

בכתבה בנושא באתר ynet נכתב כך-

"בפנייה של לבני לפרופ' גביזון כתבה שרת המשפטים: ״אני מאמינה שהגיעה העת לנסח הסדר חוקתי, העוסק באופייה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית, ומעגן את מרכיבי זהותה באופן המאזן ומשלב ערכים אלה, הן היהודי והן הדמוקרטי".
פרופ' גביזון נענתה לבקשה ואמרה: "אני מודה לשרת המשפטים על האמון שהיא נותנת בי. אפעל במטרה לסייע בקידום הרצון לתת עיגון חוקתי לזהותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ברוח העקרונות המפורטים בהכרזה על הקמת המדינה. במהלך עבודתי אבחן את ההצעות המונחות על שולחן הכנסת ואתייעץ עם הגורמים הרלבנטיים. לאחר שתגובש הצעה ראשונית היא תימסר לשרת המשפטים ותועמד לדיון ציבורי כנדרש"." 

לקריאת הידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של לבני לחצ/י כאן

לקריאת הכתבה המלאה באתר ynet לחצ/י כאן