השקת השדולה הבין-דתית לחיזוק הקשר בין ערבים ליהודים של חברי הכנסת בהלול וגליק

בתאריך ה-24.1.2017 בנוכחות מכובדת של אנשי דת ואישי ציבור מוסלמים ויהודים, חברי הכנסת זוהיר בהלול (המחנה הציוני) ויהודה גליק (הליכוד) קיימו את המפגש הראשון של השדולה לחיזוק הקשר בין מוסלמים ליהודים סביב סוגיית קדושת החיים. את הדיון פתח יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין וכן נכחה גם חברת הכנסת קסניה סבטלובה (המחנה הציוני)

להלן עיקר הדברים:
ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני):
אין ערכיות יותר גדולה מהמפגש הזה, כי אנחנו נמצאים בתקופה שבה ההדרה היא חלק מהבון-טון של החיים, וכאשר אנו נפגשים לנסות ולייצר את הדיאלוג המפרה הזה שהוא המשך ישיר של מפגש שכר עשינו.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד):
כל המטרה של השדולה הזו זה להעלות דיבור, אציין גם שנמצאים נציגים של הרב הראשי לישראל, יש הרבה אנשים שעוסקים בנושא של שלום, שלום הוא לא רק עניין נוח, יש פה אנשים שמוציאים את שם היהדות והשם של האסלאם לשווא, ולכן האויב שלנו

יושב ראש הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד):
הייתי שמח לחיות בעולם שבו אין שדולות מסוג זה, אבל כולנו יודעים שהמציאות היא רחוקה מלהיות אידיאלית, ורמזת לזה רק לפני שנייה. הבעיה היא לא בעיה ישראלית, הבעיה היא כלל עולמית. לצערי הרב, השיח הזה על מה שמפריד ביננו גובר על השיח סביב מה שמאחד אותנו. יש כאן ניסיון לשנות את הכיוון. אנחנו ככנסת, וכמוסד משתדלים מאוד לפתח דו-שיח סביב נושאים שמאחדים אותם.