השבעת הכנסת העשרים ואחת: יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן: "אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה".

היום, שלישי 30.4.2019 מאה ועשרים חברי כנסת חדשים מושבעים לכנסת. כמו כן, התקיימו ישיבות סיעה חגיגיות בקרב כלל המפלגות.

מפלגת ישראל ביתנו קיימה ישיבת סיעה ובה ביקש יו"ר המפלגה ח"כ אביגדור ליברמן לנצל את המאורע בכדי להבהיר מה תדרוש הסיעה במשא ומתן הקואליציוני, ואמר:

"בנושאי דת ומדינה, אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה. זו הנוסחה שאנחנו מנסים להגיע להסכמות סביבה עם כל המרכיבים בקואליציה. אנחנו גם מכבדים את הכרעת הבוחר, המחנה החרדי והחר"דלי הוא 22 מנדטים ולכן ברור לי שלא נוכל להוביל חלק מהיוזמות שהיינו רוצים להוביל בכנסת הזו, ולכן אנחנו רוצים קודם למנוע פגיעה בסטטוס קוו הקיים ואת הטירוף. מה שראינו בחודשים האחרונים זה טירוף מוחלט – אנחנו דורשים לאסור שימוש בכל בדיקות DNA בבתי הדין הרבניים, לא לבדיקת יהדות, לא לצרכי נישואין או גירושין".

ליברמן המשיך להתייחס לנושא דת ומדינה וטען :

"כשאני מסתכל על יוזמות כמו חוק יסוד לימוד תורה, איסור מוחלט על עבודות בשבת, השינויים שרוצים להכניס בגיור, זו פגיעה בסטטוס קוו. אנחנו מנסים לשמור על זה ולא נוכל להסכים ליוזמות האלה. תפקידנו לבלום את כל זה".

גם ח"כ יאיר לפיד התייחס במהלך ישיבת הסיעה של מפלגת כחול לבן אל סוגיית הדת והמדינה ואמר:

"ביבי קורע את העם באופן שיטתי ושמעתי את הקולות שקראו לנו לממשלת אחדות אם מישהו סקרן לדעת אלה התנאים שלו: אין חסינות אין, אין כסף למי שלא מלמד לימודי ליבה, אין 26 שרים, מבטלים את חוק המרכולים, אין חוקי כפייה דתית, מתקנים את חוק הלאום".