הרשמה לפרויקט מדעים בבית ספר חילוני בכפר סבא, הותנתה רק לבנים בשל שותפות עם בית ספר דתי. ח"כ יוליה מלינובסקי: "קוראת לכל המעורבים באבסורד וההדתה החמורה להתערב במידי".

אתמול, שני 08.10.2018 פורסם באתר החדשות 'ויינט' כי בנות מבית ספר בכפר סבא לא הורשו להשתתף בתוכנית לימודי מדעים המשותפת לתלמידי כיתות ט' מחטיבת הביניים בר לב החילונית ובית הספר "תורה ומדע" הדתי בעיר.

מדובר בפרויקט המיועד לתלמידים מצטיינים במדעים הלומדים בשכבת ט', ומטרתו לעודד את הסקרנות  של התלמידים ללימודי הביולוגיה ולקרב אותם לבחירת מגמות מדעיות בעתיד.

 

בדף ההסבר שחולק בשבועות האחרונים להורי התלמידים צוין שלפרויקט יתקבלו מכל בית ספר עשרים בנים והוא צפוי להתקיים באשכול מפעל הפיס בעיר. ההורים מבית הספר החילוני טענו כי בשל השותפות הותנתה ההרשמה לבנים בלבד, ולתלמידות שביקשו להצטרף הוסבר כי ישנה "תוכנית העצמה נשית".

 

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "לא להאמין האם במערכת החינוך בכפר סבא (לא שאם הדבר היה קורה בבני ברק, זה הגיוני) ירדו מהפסים? כנראה בנות לא אמורות ללמוד מדעים, אולי הן לא צריכות ללמוד כלל או, במקרה הטוב, לחפש את יעודן דרך קורסי בישול עם תת התמחות בהפרשות חלה? קוראת לכל המעורבים באבסורד וההדתה החמורה והעומד בראש ‎-השר בנט, להתערב במידי ולתקן מצב לא הגיוני זה".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני): "בנט מדבר בתקשורת על הייטק אך מתחת לפני השטח גורר את המדינה אחורה בשם מיעוט קיצוני. ביבי שותק כי מה מעניין אותו חינוך? בסוף ממילא לא זוכר שיש פה נשים מצליחות, כפי שמרקל וכולנו ראינו. קוראת לתלמידים בתכנית לבטל, ולהבהיר שזה לא חינוך. חייבים לנצח את החושך".

לקריאה הכתבה המלאה יש ללחוץ כאן
 
 
 
 

שינוי גודל גופנים