הרב פירר ביטל את המופע שאורגן על ידי אגודת עזרה למרפא. שר החינוך: "מכבש תקשורתי וקמפיין נגד המופע לכבודו, בגלל אורחות חייו".

אתמול, שני 4.11.2019 ביטל הרב אלימלך פירר את מופע המחווה לשלמה ארצי שאורגן על ידי אגודת "עזרה למרפא" שהוא העומד בראשה. המופע שהיה אמור להתקיים ב- 20 בנובמבר היה אירוע התרמה למען האגודה.

כזכור, לפני כשבוע נחשף בתוכניתו של גיא פינס בערוץ 12 כי בערב ההתרמה, למרות שמדובר בקהל יעד חילוני, ישתתפו רק זמרים. לבקשתו של הרב פירר זמרות לא הוזמנו עקב אורח חייו הדתי.

בקשתו של הרב עוררה סערה וזמרים שהיו אמורים להופיע באירוע הודיעו כי הם לא מוכנים להשתתף אם לא יוזמנו גם זמרות. מה שהעמיד את קיומו של הערב בסיכון.

בעקבות הסערה שלח הרב פירר מכתב ליו"ר אגודת ידיד "עזרה למרפא", אפי הרשקוביץ, האחראי על הפקת אירוע ההתרמה וביקש לבטל את המופע.

"אבקשך שלא לקיים את מופע ההתרמה. מעולם לא התערבתי ולא עסקתי בארגון ערבי התרמה. האגודה זכתה לשרת עד היום יותר ממיליון אנשים. אני שואב כוחי מההלכה, אני גאה באורח חיי ודבק במשימת חיי: הצלת חיים ואהבת הזולת, השונה והאחר".

יו"ר הבית היהודי, ושר החינוך הרב רפי פרץ הגיב לדברים ואמר:

"ביטול מופע ההתרמה של הרב פירר הוא תמצית הצדקנות. אדם שסייע ותרם כל כך הרבה למען חולים וחולות בישראל עובר מכבש תקשורתי וקמפיין נגד המופע לכבודו, וכל זה בגלל אורחות חייו. הדבר האלמנטרי והבסיסי שכל אחד ואחת יכולים לעשות כעת זה לתרום לעמותה עזרה למרפא״.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התייחס בפתח ישיבת ועדת הכספים לביטול המופע ואמר:

"אני רואה בביטול האירוע של הרב פירר נקודת שבר שאנחנו החברה הישראלית נשלם על זה מחיר. מה גם שהתפרסם עכשיו שעושים אירוע בתל אביב רק לבנות ונשים ורק זמרות מופיעות שם. הרב פירר הוא איש שלא שנוי במחלוקת שמוסר את נפשו יומם וליל למען הציבור, מתברר שאם הוא לא יכול לעשות דבר כזה אז אף אחד מאיתנו לא יכול. מומלץ שכל אחד יעשה חשבון נפש".

ח״כ מיכל שיר (הליכוד) גם הגיבה לביטול אירוע ההתרמה:

"הרב אלימלך פירר הוא איש צדיק רב פעלים וגומל חסד. העליהום כלפיו היה פסול מיסודו וכוון לאיש והמטרה הלא נכונים. חבל שהשנאה והפילוג גברו על האחדות. כשאנחנו מדברים על חיה ותן לחיות, לזה בדיוק אנחנו מתכוונים, לאפשר לרב פירר, שחיי את חייו ע״פ ההלכה היהודית, לקיים את אירוע ההתרמה ע״פ השקפת עולמו. כל המתנגדים הם בסה״כ אנשים שחיפשו בכח כותרת, תוך התעלמות מרבבות האנשים למענם הרב פירר מקיים את האירוע בכל שנה. נשים וגברים, חילוניים ודתיים."

ח"כ איילת שקד (הימין החדש) מסרה:

"עצוב היה לי לשמוע שהרב פירר ביטל את ערב ההתרמה ״לעזרה למרפא״. חבל לי שבגלל קומץ טהרנים מתחסדים, בוטל ערב שמוקדש לאנשים שזקוקים לסיוע שהעמותה מעניקה, ללא הבדל דת גזע ומין. מילא, אם אותם מתחסדים היו תורמים אלפית ממה שתרמה העמותה לחברה, אז אולי אפשר היה לקבל את הביקורת מאותם אנשים, אבל כולנו יודעים שלא תרומה לציבור מעניינת אותם. להם יותר חשוב לעורר ריב ומדון, בניגוד גמור לרב פירר שמקדיש את כל זמנו ומרצו לעשיית טוב".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה-גשר):

"‏האמת היא שמרגש לראות את הסירוב של עילי בוטנר, אלון עדר, אבי סינגולדה, מוש בן ארי, התזמורת הפילהרמונית ורבים אחרים להשתתף בהדרת נשים. סתימת פיות לנשים לא יכולה להתקיים יותר, לא משנה כמה טובה הכוונה שבשבילה מנסים להצדיק סתימת פיות והדרה כזאת".

ח"כ אופיר סופר (הבית היהודי):

"‏הרב פירר הוא אדם צדיק שימשיך לעשות הרבה טוב למען עם ישראל בעזרת ה'. עם כל הצער על ביטול מופע ההתרמה יש לי תחושה שכל אותן ואותם אלו שבאו לקלל יצאו דווקא מברכים".