הרב עמאר במתקפה על להט"בים דתיים: "שיזרקו את הכיפה". ח"כ גינזבורג: "בושה לממסד הדתי ולרבנות".

בסוף השבוע האחרון, חמישי 18.7.2019 הרב הראשי לירושלים, הרב שלמה עמאר, תקף בסוף בכנס באשדוד את חברי קהילת הלהט"ב הדתיים אותם כינה "פושעי ישראל".

בכנס, שהקלטה ממנו פורסמה אמש בחדשות 'כאן', התייחס הרב עמאר לקהילת הלהט"ב ואמר: "יש אנשים שקוראים לעצמם דתיים שגם נפלו בפח הזה. הם לא דתיים. יותר טוב שיזרקו את הכיפה ואת השבת ויגלו את פניהם האמיתיות. הם פושעי ישראל בגופם".

בנוגע לאפשרות שטיפולי המרה יכולים להצליח לאדם לשנות את נטייתו המינית אמר : "כל אחד יכול להתגבר, לא צריך לא המרה ולא פסיכולוג ולא שטויות. צריך רק יראת שמיים, רק אמונה בה' להתגבר".

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן): שהיה לראש העיר הלהט"ב הראשון בישראל אמר בתגובה: "יש כאלה שקוראים לעצמם רבנים. שלמה עמאר הוא בושה לממסד הדתי ולרבנות. יותר טוב שיזרוק את המצנפת והגלימה של הראשון לציון. איזה רב זה ששוכח את "ואהבת לרעך כמוך", 'חביב אדם שנברא בצלם' וכי 'חבה יתרה נודעת לו שנברא בצלם, שנאמר בצלם אלהים עשה את האדם'. לא ראוי שיהיה הרב הראשי של ירושלים".

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן): "לרמוס אנשים בשל היותם. הם לא רצחו, הם לא אנסו, הם לא גנבו, הם פשוט מי שהם ואתה כבוד הרב, בוחר לשסע, לקטוש, לפרק אותנו לגזרים, לפלג בעם ישראל כי הם מי שהם, ואתה מי שאתה. זאת לא היהדות שלי, זאת לא ישראל שלי לא למדת כלום מצום י״ז בתמוז".

שינוי גודל גופנים