הרב מלמד בכנס ערוץ 7: "בעקרון אפשר שנשים יהיו בתפקיד של רבניות ודיינות. ח"כ פרידמן: "נכון יהיה לקדם כהונת דייניות בבתי הדין".

אתמול, רביעי 2.9.2020 במסגרת כנס הקיץ של 'ערוץ שבע' רב היישוב הר ברכה הרב אליעזר מלמד  התראיין וואמר כי נשים יכולות להיות רבניות ודייניות.

רב היישוב הר ברכה הרב אליעזר מלמד השיב לשאלה האם אפשר שיהיו נשים בתפקיד רבניות ודיינות וטען:

"במצוות תלמוד תורה אמרו חכמים שיש הבדל בין החיוב לגברים לבין החיוב לנשים. החיוב השווה בין גברים לנשים הוא ללמוד תורה כדי לדעת לחיות חיי תורה. בנוסף לזה, יש לגברים מצווה ללמוד תורה. כלומר, גם אם יודעים את כל מה שצריך, יש להם מצווה להעמיק עוד כפי זמנם. במשך הדורות חל שינוי. בעבר הרחוק די היה כדי לחיות חיי תורה ללמוד מעט מאוד. ככל שהעולם הולך ונעשה מורכב יותר והצד ההשכלתי גובר ממילא חיוב לימוד התורה לנשים הולך וגובר. יש הבדל מסוים בחיוב בין גברים לנשים. גברים חייבים גם בתוספת ונשים לא חייבות. לשאלה האם אפשר שיהיו נשים בתפקיד רבניות ודיינות? כעקרון כן. ראינו את זה גם אצל דבורה, שהייתה שופטת את ישראל. גם אם יש בעיות הלכתיות מסוימת, אז אפשר שגברים יעזרו. אם צריך שמישהו יעיד, יכול האיש לעשות את זה, אבל את הפסיקה, את הכיוון העקרוני יכולה אישה ברמה מאוד גבוהה שהיא תהיה השופטת".

ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) הגיבה לדבריו כתבה:

"‏בהצעת חוק שהוגשה בעבר על ידי עליזה לביא ואני שבתי והנחתיה, הצענו לאמץ את המודל של בתי הדין לעבודה ולהוסיף נציגות ציבור לבית הדין הרבני. שמחה ומתרגשת מהראיון הזה עם הרב מלמד שמבהיר שבעתיד ניתן ונכון יהיה לקדם כהונת דייניות בבתי הדין. במהרה בימינו אמן".