הרב הראשי של ירושלים ביקש לא להניף את דגלי הגאווה במעצד. ח"כ גרמן: "עוד ניסיון אומלל לפגוע בקהילה".

היום, שני 27.5.2019 הרב הראשי לירושלים, הרב אריה שטרן פנה במכתב לראש העיר משה ליאון בו ביקש ממנו לתת הוראה, לא להניף את דגלי הגאווה במעצד הגאווה שצפוי להתקיים ביום חמישי בשבוע הבא.

במכתב כותב הרב אריה שטרן: "לצערי הרב הנני נדרש לנושא כאוב כמו אותו מצעד העומד להתקיים בשבוע הבא. יודע אני שמבחינת החוק אין לראש העיר את היכולת למנוע את המצעד ועל כן בקשתי ממך שלפחות תתן הוראה שלא להניף את הדגלים שמכערים את העיר. אני סומך עליך שתסיר מעלינו את החרפה הזו, בייחוד עכשיו בימים הקדושים שבין יום ירושלים לחג השבועות".

ח"כ יעל גרמן (כחול לבן): "הפניה של רב ירושלים לראש העירייה, שלא להניף את דגל הגאווה במצעד המתוכנן,  הינה עוד ניסיון  אומלל לפגוע בקהילה, ולהסית נגדה . מדוע הרבנים מתעקשים להפריד ולזרוע שנאה במקום לאחד לקרב ולקבל".

ח"כ עידן רול (כחול לבן): "אין מקום לאדם עם דעות חשוכות ופוגעניות בתפקיד ציבורי. עוד הצטערתי לשמוע שעיריית ירושלים הפילה תקציב סיוע לבית הפתוח, ארגון שמטרתו לקדם סובלנות לקהילה הגאה בעיר. אני מקווה שמועצת העיר תתקן את העוול בהקדם".

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן): "אני מברך את ההחלטה של משה ליאון ועיריית ירושלים שלא התקפלו אל מול דרישת הרב הראשי לירושלים, ושמח שדגלי הגאווה יתלו ברחבי הבירה לקראת המצעד. שיעור נאה בעמידה על עקרונות חשובים – נתניהו, ראה ולמד".

ח"כ אסף זמיר (כחול לבן): "הקהילה הגאה בירושלים חווה ב-48 השעות האחרונות מתקפה שמכוונת נגד הבית הפתוח ונגד מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים. התקציב השנתי של הבית הפתוח בוטל, משטרת ירושלים דורשת זיהוי משתתפי המצעד בירושלים ורב העיר דורש מעיריית ירושלים למנוע את תליית דגלי הגאווה. אני דורש מראש עיריית ירושלים למלא את חובתו ולהגן על הזכויות הבסיסיות של הקהילה הגאה, זכותם להפגין, לצעוד ולחיות כשווים בעיר הבירה של ישראל. חתמתי היום על קריאה ליו״ר הכנסת להצטרף למאבק ארגוני הקהילה בשנאה ובאלימות נגד הקהילה הלהטבית ואני קורא לכם לבוא לצעוד איתי ב- 6 ביוני בירושלים כדי לכבד את השוני ואת הייחודיות של הקהילה הגאה ולהילחם בפרימיטיביות מודל 2019".