הרב הראשי לישראל: להוסיף 20 דקות לשמירת השבת, בשל חילול השבת באירוויזיון. ח"כ אלעזר שטרן: "קריאתו של הרב לאו, אין בה כל כפיה".

במהלך סוף השבוע, קרא הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו במהלך שיעור אותו העביר במודיעין להוסיף עשרי דקות לשמירת השבת וזאת בעקבות חילול השבת הצפוי עקב החזרות וההכנות לגמר האירוויזיון שייערך מחר בערב.

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן): "איני נמנה עם אוהדי הרבנות הראשית לישראל ועל מרבית פעולותיה שלצערי הרב תורמות להרחקת אנשים מהיהדות במקום לקירובם. היום, הוציא הרב לאו קריאה שנוכח חילול השבת הכרוך בקיום האירוויזיון בישראל, הוא קורא לציבור להכניס את השבת עשר דקות מוקדם יותר ולהוציאה עשר דקות מאוחר יותר. אני מברך על קיומו של האירוויזיון בישראל ומאחל הצלחה מלאה למארגנים, לקובי מרימי שנבחר לייצג אותנו והנאה לצופים. אין לי ספק שהשבת הינה הסטארטאפ הישראלי הראשון והכי מוצלח עד היום. זר לא יבין זאת. קריאתו של הרב לאו יש בה משום העלאת קרנה של השבת במדינת ישראל. אין בה כל כפיה, אין בה הרחקה, יש בה קריאה למעוניינים בכך, ומתוך בחירה מלאה, להוסיף מהחול אל הקודש. לעניות דעתי, הלוואי וכך יראו כל פסיקותיה וקריאותיה של הרבנות הראשית לישראל. כן, גם אני מתכוון להיענות לקריאתו של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו".