הרב הראשי לישראל, ביום הולדתה של הכנסת: "מדינת ישראל היא קודם כל מדינה יהודית ואח"כ גם מדינה דמוקרטית"

הדברים נאמרו במסגרת תפילת מנחה חגיגית שנערכה בבית הכנסת שבמשכן הכנסת, לרגל חגיגות יום הולדתה של הכנסת.

באירוע נכחו רבה של העיר ירושלים, יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין וחברי הכנסת אלי בן-דהן ("הבית היהודי"), יואב בן צור (ש"ס), יצחק וקנין (ש"ס), אורי מקלב ("יהדות התורה"), מרדכי יוגב ("הבית היהודי") ואיתן כבל ("המחנה הציוני"), שלא הוציאו תגובה רשמית לדברים אלו.

הדברים המלאים של הרב, כאן 

אתמול, ה19/1/16, ציינה הכנסת 67 שנים להיווסדה ו-50 שנים לקיומה במשכנה הנוכחי. האירוע צוין בחגיגיות רבה ובשלל אירועים שונים, אחד מהם הוא תפילת מנחה חגיגית שנערכה בבית הכנסת שנמצא במשכן.
באירוע נאם הרב הראשי לישראל,הרב יצחק יוסף שליט"א, ואמר את הדברים הבאים:
 
"התפרסם סקר שמראה שמרבית הציבור חושב שמדינת ישראל היא קודם כל מדינה יהודית ואחר כך דמוקרטית. היו כמה שהביעו דאגה מהסקר הזה ולא מצא חן בעיניהם הסקר, ורצו שיהיה הפוך. ואני אומר, חזק וברוך, טוב מאוד! זה כבוד לכנסת שכך הציבור רואה אתכם. קודם כל מדינה יהודית, אחר כך מדינה דמוקרטית, זה אחר כך. צריך לשמור על הצביון היהודי במדינה". בהמשך דבריו קרא לחברי הכנסת "תעשו הכל לשמור על הצביון היהודי של מדינת ישראל".
 
בנוסף לכך, הרב הזכיר את נושא ט"ו בשבט ואת חשיבות עריכת הסדר המיוחד, כאשר בדבריו הזכיר את "מרדכי, שהיה מקובל גדול, היה בן דורו של מרן לבית יוסף. הוא היה מקובל אמיתי. היום לצערנו יש מקובלים מלשון מקבלים."