הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף פסק בספר הלכה כי בתי כנסת של רפורמים הם בתי עבודה זרה. ח"כ מיקי לוי: "ישראל חייבת להיות פתוחה לכל הזרמים, אני קורא לראש הממשלה לגנות את הדברים"

במהלך סוף השבוע, שישי 3.5.2019 האחרון פורסם בחדשות וואלה כי בספר הלכות חדש מתייחס הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף למעמד קהילת הרפורמים בישראל, וקובע כי אין להעלות אותם לתורה או להניח לרב רפורמי לקדש בחופה.

בנוסף, הוא מתייחס להתקהלותם בכותל וטוען כי אין מטרתם בתפילה, אלא ב"זכויות של ייצור דמיוני בשם היהדות הרפורמית".

הקביעות ההלכתיות הללו התפרסמו בספר "ילקוט יוסף", אשר נמנה עם סדרה של ספרי הלכה הנחשבים פופולריים בציבור החרדי.

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד: "רובם המכריע של הרפורמים, יהודים אמריקאים אוהבי ישראל שנלחמים עם אנטישמיות גוברת. למה להעליב ולהרחיק? ראש הממשלה צריך לקרוא לו לסדר. הוא לא יעשה את זה כמובן. הוא צריך את ש״ס בשביל החסינות מהכלא.

ח"כ מיקי לוי (כחול לבן): "מביש. במקום שהרב הראשי של מדינת היהודים יחבר ויחבק את חלקי העם היהודי בעולם, הוא בוחר בדרך השנאה וההדרה. זו איננה דרכנו. ישראל חייבת להיות פתוחה לכל הזרמים בעם היהודי. אין לנו את הפריבילגיה להפנות עורף למיליוני רפורמים וקונסרבטיבים. זה לא נכון, זה לא חכם וזה גם לא צודק. אחינו הם. אני קורא לראש הממשלה לגנות את הדברים ולשלוח מסר מאחד ומקרב לכל חלקי העם היהודי. ישראל הייתה ותמשיך להיות הבית של כל העם היהודי. לאף אחד אין ולא צריך להיות מונופול על היהדות".