הרב הקונסרבטיבי דובי חיון הודיע על הצטרפותו למפלגת מרצ. ח"כ תמר זנדברג: "הצטרפותו של דובי חיון למרצ בתקופה שבה המרחב הליברלי-פלורליסטי נמצא תחת מתקפה היא חיזוק למאבק שלנו".

היום, רביעי 08.08.2018 הודיע הרב הקונסרבטיבי דובי חיון אשר נחקר במשטרה על כך שערך חופות מחוץ לרבנות, כי הוא מצטרף למפלגת מרצ ויוביל את רשימת מרצ למועצת העיר חיפה.

 

הרב דובי חיון, אשר הוביל בחיפה רשימה מוניציפאלית עצמאית בשם "חיפה שווה", התפקד לאחרונה למפלגת מרצ והחליט להצטרף לשורותיה. ראש רשימת מרצ למועצת העיר, תבור להט, ישובץ במקום השני ברשימה.

 

כזכור, לפני כחודש הרב דובי חיון העומד בראש הקהילה המסורתית 'מוריה' בחיפה מהתנועה הקונסרבטיבית עוכב לחקירה בחשד שערך חופות לא אורתודוקסיות בניגוד לחוק, ושוחרר לאחר כשעתיים.

בית הדין הרבני של חיפה הגיש נגדו תלונה בעוון עריכת חופות מחוץ לרבנות. הרב דובי חיון נחקר בחשד לעבירה על סעיף 7 לפקודת הנישואין והגירושין, האוסר על קיום נישואין וגירושין פרטיים וקובע עונש מאסר של שנתיים על עריכת נישואין או גירושין ללא רישום.

 

יו"ר המפלגה ח"כ תמר זנדברג : "הצטרפותו של דובי חיון למרצ בתקופה שבה המרחב הליברלי-פלורליסטי נמצא תחת מתקפה היא חיזוק למאבק שלנו. הרב שישב במעצר כי לא מוכן להתפשר על ייצוג הערכים שלו עכשיו ייצג אותנו במועצת העיר חיפה. הערים הן מרחב חשוב במאבקים רבים על החופש שלנו. רק לאחרונה ראינו הוכחה לכך בחוק המרכולים. הרב דובי הוא חיזוק חשוב לנבחרים של מרצ בכל הארץ ואני שמחה על הצטרפותו".