הרב דרוקמן על חלק מיוצאי בריה"מ: "גויים וגויות למהדרין, שתיינים וגיס חמישי". ח"כ פורר: "להעמיד את הגזען לדין ולפעול לפיטוריו".

היום, חמישי 9.1.2020 פרסם הרב דוד דרוקמן, רבה הראשי של קרית מוצקין מאמר דעה בו הוא תוקף בחריפות את עולי ברית המועצות ואת קהל הבוחרים של מפלגת  'ישראל ביתנו'. דבריו, נכתבו במאמר שפורסם בעיתון 'כל ישראל', מבית 'קו עיתונות', ואשר חלקים ממנו פורסמו באתר החדשות החרדי 'כיכר השבת'.

לדבריו דל הרב דוד דרוקמן:

"דוברי ישראל ביתנו אומרים שצריך למחוק את בני ברק ואת כפר חב"ד, כל הדברים הללו יוצאים מתוך ישראל ביתנו, בגיבוי ליברמן. מי שמדבר בשפה אנטישמית זה אומר שהקהל שלו שאוהב את זה, אחרת לא היה אומר את זה. זה קהל של גוים וגויות, שנכנסו לארץ כדי לקבל סל קליטה. אין להם שום זיקה ליהדות ולארץ ישראל, הם ברחו מכל הצרות שהיו להם במדינות חבר העמים, כדי לבוא לכאן ולעשות פרובוקציות. אלו עובדות".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בעקבות דבריו:

"אנחנו מצטערים על הדברים החמורים שנאמרו מפי רב שמקבל משכורת מהמדינה, ואמור לשמש כתובת רוחנית לכלל התושבים המתגוררים בקרית המוצקין, כולל העולים מחבר העמים. במקרה הטוב מדובר בבן אדם שדעתו נטרפה עליו, ובמקרה הרע בסתם גזען, שונא יוצאי חבר העמים. בשני המקרים אסור שימשיך בתפקידו, ואנו נגיש תלונה מפורטת למשרד המשפטים, משרד הדתות והרבנות הראשית, ונדרוש את השעייתו לאלתר".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) צייץ בחשבון הטוויטר שלו:

"‏על ראש הממשלה להורות לשר הדתות להעמיד את הגזען לדין משמעתי ולפעול לפיטוריו. הבעיה, שבממשלה הזו מי שמחלק הוראות הם שרי ש"ס לראש הממשלה ולא להיפך.  זו עוד דוגמא מדוע צריך להפוך את המועצות הדתיות למחלקות בעיריות ולהכפיף את הרב העירוני לראש הרשות המקומית".