הרב אריאל שגינה בעבר את קהילת הלהט"ב יקבל פרס ישראל. ח"כ לפיד לקהילה: "לא ניתן לאף אחד לפגוע בכם ובזכויותיכם".

אתמול, שלישי 4.2.2020 פרסם שר החינוך ח"כ רפי פרץ (הבית היהודי) כי הרב יעקב אריאל יקבל את פרס ישראל בתחום ספרות תורנית.

בעבר, בעת שכיהן כרב העיר רמת גן, פסק כאמור כי עדיף לא להשכיר דירת מגורים לזוג לסביות, המתכוונות להתגורר בה בחטא ולעשות בה עבירות דתיות בתחום המיני.

בשנת 2016 אמר הרב יעקב אריאל בכנס רמלה כי אנשי קהילת הלהט"ב הינם "נכים שסובלים מבעיה אמיתית שאותה יש לפתור באמצעות טיפולים נפשיים ותרופתיים".

שר החינוך, הרב רפי פרץ, אמר על זכייתו:

"הרב אריאל מגדולי תלמידי החכמים בדור, העמיד תלמידים הרבה, ונמצא עשרות שנים במרחב העשייה ההלכתי בנעם וחן שראויים לה. על היקף היצירה התורנית שלו, על עומקה והשפעתה הוא ראוי לקבל את הפרס. ברכות גדולות והמשך עשייה ברוכה".

בנימוקי ועדת הפרס ציינו:

"הרב יעקב אריאל ראוי לקבל את פרס ישראל בתחום הספרות התורנית על היקף היצירה התורנית שיש בה מגוון נושאים בארבעת חלקי שולחן ערוך. הלכות היחיד והציבור, האיש והאישה, מצוות התלויות בארץ וכן בתחומי הגות ופרשנות. תרומתו של הרב יעקב אריאל ליצירה התורנית מעבר להיקפה הרחב ניכרת בהיותה פסיקת הלכה למעשה בחיים המודרניים".

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) הגיב על ההודעה וכתב:

"החשיכה גוברת. השר רפי פרץ, שאמר על הלהט״בים שהם לא בריאים, מסדר פרס ישראל לרב אריאל, שאמר על הלהט״בים שהם נכים (ועוד כמה דברים גרועים אפילו יותר). אני לא יודע מה גורם להם לרצות כל כך להעליב ולהכאיב לאחרים, אבל זה גם לא מעניין. מה שחשוב הוא שכל אחד ואחת מאנשי הקהילה הלהט״בים יידע: הם מיעוט חשוך, הם לא חשובים, הם תקועים בעבר, גם בציונות הדתית פחות ופחות מקשיבים להם. אתם אחינו ואחיותינו, אנחנו אוהבים ומכבדים אתכם, לא ניתן לאף אחד לפגוע בכם ובזכויותיכם".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ כתב:

"במדינת ישראל שאנחנו רוצים לחיות בה כל אחד יכול להיות מי שהוא, לחיות כפי שהוא רוצה, ללא פחד מאפליה או שנאה. במדינת ישראל שאנחנו רוצים לחיות בה מחנכים הומופוביים מקבלים גינוי משר החינוך, לא פרס. בטח לא פרס ישראל. במדינה הזאת רפי פרץ הוא לא שר החינוך, והוא לא מעניק פרס ישראל למי שכינה את קהילת הלהט"ב, הקהילה שלי, "נכים עם בעיה נפשית". את הבושה הזו אנחנו נעצור, כאשר העבודה גשר מרצ תחליף את שרי הימין הקיצוני".

ח"כ אופיר סופר (ימינה):

"‏אני מברך את מו"ר הרב יעקב אריאל שליט"א על קבלת פרס ישראל לספרות תורנית. הרב אריאל הוא איש חינוך ורב דגול, שלצד הפסיקות ההלכתיות הרבות והחשובות שנתן, לימד והרביץ תורה באלפי רבנים, מחנכים ותלמידים שאורו זורח מהם".

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה):

"‏ברכות למו"ר הגאון הרב יעקב אריאל שליט"א על ההכרה הלאומית לה הוא ראוי בהכרזתו כחתן פרס ישראל ליצירה תורנית. הרב אריאל – גאון גדול משכמו ומעלה, איש תורה ומנהיגות, איש של הובלה, אחריות ציבורית ויצירה תורנית.
אשרי הדור שאלו רבותיו ואשרי המדינה שיודעת להכיר ביצירה תורנית מובילה".

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן):

"‏מותר ליעקב אריאל להחזיק בכל דעה. אסור לו לנצל את מעמדו ותפקידו הציבורי כדי להסית, להפיץ פחד ושנאה ולעודד אלימות כלפי קהילת אנשים שלמה רק בשל היותה. אנחנו לא עושים משהו ספציפי שמעצבן את אריאל, הנוכחות שלנו בזויה בעיניו. הוא שולל את עצם קיומנו. יש להוקיע אלימות, לא להעניק לה פרסים".