הרבנות נענתה לבקשת ח"כ כהנא ותזרז בחינות לרבני עיר שהתעכבו. ח"כ כהנא: "אמשיך לסייע לרבנות הראשית לתת מענה נגיש".

בסוף שבוע שעבר, רביעי 27.5.2020 פורסם כי הרבנות הראשית תקיים בקרוב את הבחינות בעל פה לרבנים אשר מהוות את השלב האחרון בהסמכתם כרבני ערים.

כזכור, ח"כ מתן כהנא (ימינה) פנה לפני מספר חודשים לרבנות הראשית לישראל בבקשה להסדיר בהקדם את הבחינות בעל-פה שהתעכבו בגלל הקורונה, ואמר:

"כבר תקופה ארוכה בה לא מתקיימים מבחנים בעל-פה להסמכה לרבנות עיר והדבר מביא לכך שתלמידי חכמים רבים אשר עמלו במשך שנים ארוכות כדי לקבל הכרה ממלכתית למעמדם נאלצים להמתין ללא ידיעה מה יעלה בגורל הכשרתם".

לאחרונה פנה ח"כ מתן כהנא (ימינה) לרבנות הראשית לישראל וביקש להסדיר את הנושא ללא דיחוי.

ראש ענף הסמכה ברבנות אורלי אוחיון השיבה לח"כ כהנא:

"בימים אלו לאחר הסרת מגבלות הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות מתגבשות מספר וועדות ועל כך ישלחו הודעות למועמדים".

ח"כ מתן כהנא מסר בתגובה:

"אני מברך את הרבנות הראשית לישראל על שנענתה לבקשתי ולפניות מאות תלמידי חכמים אשר ביקשו לסיים את הליכי הבחינות ולקבל את הכושר המיוחל. ראוי לסייע לכל תלמידי החכמים של עם ישראל להגיע לידי מיצוי והכרה בעמל כפיהם. על הרבנות הראשית להמשיך ולעשות הכל על מנת לתת את השירות הטוב ביותר עבור כלל הציבור ואני סמוך ובטוח שיחד נוכל לעשות זאת בצורה נהדרת. בשבועות שחלפו קבלתי עשרות פניות מרבנים אשר ראו בי כתובת לטיפול בנושא ואני רוצה לומר להם שאמשיך לעקוב מקרוב ולוודא שכולם, ללא יוצא מן הכלל, יזומנו לבחינות בעל-פה בוועדות. בנוסף, אמשיך לסייע לרבנות הראשית לתת מענה נגיש, זמין ומקדש שמים לכלל הציבור בישראל".

שינוי גודל גופנים