הרבנות הראשית תגיש כתבי אישום נגד בתי עסק שמציגים עצמם כשרים. ח"כ פורר: "המונופול על הכשרות פוגע בצרכנים".

הבוקר, שלישי 18.2.2020 פורסם בעיתון 'ישראל היום' כי הרבנות הראשית לישראל תחל בפעם הראשונה להגיש כתבי אישום באופן ישיר נגד בתי עסק שמציגים עצמם כשרים בניגוד לחוק, וזאת מבלי להיתלות בפרקליטות לשם הגשת כתבי אישום.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו):

"‏חייבים לבצע רפורמה ברבנות ולאפשר לעוד גופים להכנס למערך הכשרות. המונופול על הכשרות פוגע בצרכנים, משפיע על יוקר המחייה ובפועל פוגע גם במי שמעוניין לשמור כשרות רגילה. הפתרון הוא הפיכת הרבנות לגוף מפקח שמעניק לגופים שונים רישיון להענקת תעודת כשרות והציבור יבחר את הכשרות שמתאימה לו".

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן):

"התחלנו עם שוטרים שאוכפים כשרות ועכשיו עוברים לבתי משפט- אבל אותנו, הם לא ישברו. בעשרים וארבע השעות האחרונות פורסמו כתבות החושפות את קצה הקרחון בדבר חוסר הסדר, הבלגן והפערים הקיימים ברבנות הראשית- החלפת מנעול הלשכה של הרב הראשי לירושלים (ככל הנראה בשל מאבקי כוחות בין הבית היהודי לש״ס), בלגן במחלקת הייבוא שחוסמת כניסת מוצרים בייבוא מקביל ובירור היהדות של דובר רוסית ברשת יוחננוף. כן, כל זה רק ביממה האחרונה. האבסורד הוא שבמקום ליצור תחרות אמיתית ולבזר את סמכויות הרבנות- נותנים לה סמכויות ריכוזיות נוספות כדי לרדוף עסקים קטנים ולפגוע בחופש הדת של כולנו. עד עכשיו הרבנות פחדה, אך כעת, כשכשרות צהר הולכת ונעשית נפוצה יותר ויותר, הם יודעים שאין להם מה להפסיד ועל כן פועלים- גם אם מדובר בדרכים ״לא כשרות״ המחזקות את כוחו של מונופול הדת שקיים במדינתנו. זאת הפרנסה שלהם. זה מקור השחיתות שלהם. למרות זאת, אני לא מוטרד כי אנחנו ננצח. יחד עם הממשלה שנקים, נקדם כשרות נקיה משחיתות ונדאג שיהדותה של המדינה תהיה מקרבת ולא מרחיקה. נפגש בבית המשפט אבל נפגש הרבה יותר בבתי האוכל, במסעדות, בבתי הדיור המוגן ובכל מקום שבו עברו לכשרות צהר".