אושר: הקייסים ישולבו במועצות הדתיות ויתנו שרותי דת לציבור. ח"כ יברקן: "אמשיך לשרת את עם ישראל על כל גווניו בנושאי דת ומדינה".

היום, ראשון 30.6.2019 פרסם ח"כ גדי יברקן כי במהלך השבועיים האחרונים אושרה בוועדת הכספים של הכנסת העברת תקציב על סך 41 מיליון שקלים להעסקת הקייסים במועצות הדתיות על תקן של מנהיגים רוחניים.

ח"כ גדי יברקן אשר עמד בראש מטה המאבק להכרה בקייסים הוביל את המהלך, והיום למעשה הועבר סכום הכסף ישירות אל משרד הדתות. כבר בחודש הבא הקייסים יחלו לקבל משכורת ממשרד הדתות.

כידוע, קייסים והרבנים יוצאי אתיופיה מופלים לרעה בתקנים ובתנאי העסקתם. זה שלושה עשורים,  בהם הקייסים דורשים להשוות את מעמדם, את שכרם ואת תנאי עבודתם למנהיגי הדת האחרים, ואף לאפשר תקנים לקייסים חדשים.

כזכור, לפני כשנה וחצי אישרה הממשלה בצעד היסטורי את ההחלטה להסדיר את מעמדם של הקייסים, מנהיגי הדת של העדה האתיופיתולשלבם במכלול שרותי הדת של מדינת ישראל.

ח"כ גדי יברקן (כחול לבן): "זה רגע מרגש של סגירת מעגל עבורי, 16 שנים של עבודה ומאבקים הניבו פירות. הקייסים שהם מנהיגים רוחניים בעם ישראל, משלימים את הפסיפס היפה של עם ישראל שמורכב מצבעים ותרבויות שונות. וזו זכות גדולה לתקן עוול שנעשה לקייסים ולקהילה ב40 השנים האחרונות. מוסד הקייסים שהחזיק את ביתא ישראל מעל 2800 שנים בגלות, והגיע יחד איתם למדינת ישראל, ימשיך לחנך וללמד על פי מסורת אבות ביתא ישראל גם בארץ ישראל.  יש לי את הכבוד והזכות להוביל את המאבק ב16 השנים האחרונות כפעיל חברתי, וכחבר כנסת הובלתי את המאבק צעד אחד גדול ומשמעותי. אני רוצה להודות ל מפלגת כחול לבן שבהובלתי הסכימו להפעיל את מלוא כובד משקלם בוועדת הכספים, שתקצוב הקייסים יעבור על סך 41 מליון שקלים. אמשיך לשרת את עם ישראל על כל גווניו בנושאי דת ומדינה, לתת מקום לכל הזרמים בעם ישראל, וזו רק ההתחלה".

אושר: הקייסים ישולבו במועצות הדתיות ויעניקו שירותי דת לציבור: ח"כ גדי יברקן: "אמשיך לשרת את עם ישראל על כל גווניו בנושאי…

פורסם על ידי ‏על משמר הכנסת‏ ב- יום ראשון, 30 ביוני 2019

שינוי גודל גופנים