הצבעה בוועדת הפנים: תיקון המאפשר למתפללים לאחר לעבודה על חשבון המעסיק בגלל הארכת שעון הקיץ – לא התקבל

סגן שר הדתות אלי בן-דהן ביקש להוסיף סעיף להצעת החוק המבקשת להאריך את תקופת שעון הקיץ. הצעת החוק הזו נמצאת בשלבים מתקדמים של קבלה לחקיקה.
תוכן התיקון – איחור של מתפללים לעבודה לא ינוכה משכרם.

היום (01/07) נערך על כך דיון בוועדת הפנים, והסעיף המבוקש מצידו של סגן השר אלי בן-דהן לא התקבל – על-אף תמיכת הקואליציה.

קראו את כל הפרטים בתוכן הידיעה.

לפני מספר ימים פרסם סגן שר הדתות אלי בן-דהן את הדברים הבאים –
"התפללת ואיחרת- לא תשלם
לאור השינויים הצפויים בשעון הקיץ, זמן נץ החמה בשבועיים האחרונים של חודש אוקטובר, שהוא הזמן המוקדם ביותר לתפילה בכל בוקר, צפוי להיות מאוחר יחסית. למתפללים בשוק העבודה, רובם ככולם עובדי כפיים מהשכבות החלשות יותר שמשכימים קום לעבודתם, עלולה להיווצר בעיה שכן השעה המאוחרת של התפילה תמנע מהם להגיע בזמן לעבודה.
בתגובה לכך יזם סגן השר לשירותי דת, אלי בן דהן, הוספה של סעיף לחוק שעון הקיץ ולפיו בשבועיים הללו, איחור של מתפללים לעבודה לא ינוכה משכרם. כך יוכלו העובדים להתפלל כמנהגם בזמן בהתאם להלכה מבלי לפגוע בשכרם ובזכויותיהם כעובדים. סגן השר סיכם עם יו"ר הקואליציה, יריב לוין, את תמיכת הקואליציה בהוספת הסעיף במהלך הדיונים על החוק בוועדת הפנים של הכנסת.
פעילות זו היא דוגמה לכך שתשומת לב, הקשבה ותכנון מראש יכולים לפתור קונפליקטים שעלולים להיווצר במציאות חוקתית משתנה לטובת כלל האוכלוסייה על כל גווניה"

לדברים בעמוד הפייסבוק של סגן השר אלי בן-דהן

הדברים עלו היום (01/07) לדיון בוועדה הפנים, והצעת התיקון לא התקבלה, על-אף תמיכת הקואליציה.

ח"כ ניצן הורוביץ, מיוזמי הצעת החוק המבקשת להאריך את שעון הקיץ פרסם לפני דקות אחדות –
"עידכון מהכנסת: הצלחנו להוריד את הנסיון המוזר של שר הדתות לשנות את חוק שעון קיץ, תחת הכותרת ״התפללת ואיחרת – לא שילמת״. הוא רצה שמי שיגיד שהוא מתפלל בבוקר והתפילה התאחרה בגלל שעון קיץ כביכול, יוכל לאחר לעבודה על חשבון המעסיק… כאמור, הדבר הזה נפל, החוק אושר בוועדה ויגיע לקריאה שניה ושלישית במליאה בעוד כמה ימים, והעניין הזה יסתיים אחת ולתמיד, וכבר השנה יהיה לנו שעון קיץ ארוך כמו בכל העולם"

לדברים בעמוד הפייסבוק של ניצן הורוביץ