הסרט "גט" מעורר הדים בקרב חברות הכנסת. ח"כ זהבה גלאון והשרה ציפי ליבני כותבות על התיקון שיש לעשות בתחום דיני האישות

ח"כ זהבה גלאון מסיעת מרצ שיבחה את הסרט הישראלי "גט" העוסק בסיפורה של אישה אשר מנסה במשך חמש שנים לקבל גט מבעלה שמסרב לתת לה אותו. גלאון הוסיפה ותקפה את הרבנות הראשית לישראל ואת מצבן של מסורבות הגט בישראל כאשר היא מציגה את התוצאות של סקר שערך מרכז רקמן לקידום מעמד האישה שקבע כי בישראל יש כ-100 אלף נשים שהיו, בעבר או בהווה, במצב של סחיטה ו/או סרבנות גט בחסות בתי הדין הרבניים.
 
גם השרה ציפי לבני התיחסה  בעמוד הפייסבוק שלה לסרט, לדבריה יש לעשות תיקון גדול בתחום דיני האישות. אשר לטענתה יקרה רק לאחר חקיקת החוק לברית הזוגיות, לדבריה "החוק תקוע בגלל התנגדות הבית היהודי, אבל המאבק עליו לא הסתיים "
 

להלן הפוסט שכתבה ח"כ גלאון:
"חוץ מזה שגט המשפט של ויויאן אמסלם / Gett The trial of Vivian Amsalem הוא סרט מצוין, חוץ מזה שהאחים אלקבץ הם אמנים ישראלים גדולים, וחוץ מזה שרונית אלקבץ מהפנטת בכל תפקיד שהיא עושה, יש עוד סיבה גדולה לשמוח על הזכייה של הסרט בפרס אופיר אתמול. זה סרט שמציף בדיוק ובכאב את ההשפלה שעוברות נשים מסורבות גט בישראל, ואת האופן שבו הממסד הרבני הגברי מפלה אותן, סוחט אותן וגוזל מהן את חייהן כשהן מעזות לבקש להיפרד מגבר שאינן אוהבות או שאינן רוצות עוד לחיות לצדו. אני גאה שהסרט החכם והחשוב הזה מייצג אותנו בעולם, ומוסיפה תקווה שמעבר לערך האמנותי האדיר שיש בו הוא יתרום תרומה נוספת למאבק שאנחנו – חברות כנסת וארגוני נשים, מנהלות כבר שנים לשינוי מצבן של מסורבות הגט. זה מאבק ארוך וסיזיפי אבל אנחנו מצליחות גם לרשום בו הישגים – האחרון שבהם הוא שינוי הרכב הוועדה למינוי דיינים באמצעות חוק שהעברתי בשנה שעברה יחד עם חברות הכנסת עליזה לביא ושולי מועלם, שמחייב ייצוג לנשים בוועדה שנשלטה עד עכשיו על ידי גברים. כמעט עבור כל אישה שמבקשת להתגרש, הליך הגירושין כולל דינמיקה של סחטנות והשפלה. לפי סקר שערכו ב Rackman Center – מרכז רקמן לקידום מעמד האישה סחיטה ואיומים הפכו לנורמה כתנאי למתן גט, ובישראל יש כ-100 אלף נשים שהיו, בעבר או בהווה, במצב של סחיטה ו/או סרבנות גט בחסות בתי הדין הרבניים. אני מאחלת לאחים אלקבץ בהצלחה עם הסרט, בקופות ובאירועים הבינלאומיים, ומתחייבת שבזמן שהם נאבקים בדרכם למען מסורבות הגט, אנחנו נמשיך כאן להיאבק בדרכנו. עד שנצליח לשחרר את כל מי שתרצה בכך משליטת הרבנים, לאפשר בישראל נישואין וגירושין אזרחיים לכל ולהביא להפסקת המימון של הרבנות הראשית המפלה והשוביניסטית."
 
לפוסט המקורי בעמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון לחצ/י כאן 
 
להלן הפוסט שכתבה השרה ציפי לבני:
" אני עדיין תחת התחושה הקשה שהשאיר בי הסרט גט, סרט חובה חשוב. אבל המשמעות היא לא לתת גט ליהדות, אלא לעשות תיקון גדול בתחום דיני האישות בישראל – וזה מה שאני עושה כשרת משפטים. חלק כבר פתרנו בחקיקה שמחייבת גישור לפני שמגיעים לבית המשפט, בפתיחת אופציה להסכמי קדם – נישואין ובהשוואת האגרות בין בית הדין הרבני ובית המשפט למשפחה. המשימה הבאה היא מינוי דיינים ראויים ומתונים, פתיחת אזורי גיור, והחשוב ביותר שיחולל שינוי אמיתי הוא חקיקת חוק חיים משותפים/ברית הזוגיות שהגשתי. החוק תקוע בגלל התנגדות הבית היהודי, אבל המאבק עליו לא הסתיים"

לפוסט המקורי בעמוד הפייסבוק של השרה ציפי לבני לחצ/י כאן