המשרד לשירותי דת פרסם סרטון הסבר על הליך הנישואין. ח"כ להב הרצנו: "לא ארפה עד שכל אחד ואחת יוכלו להתחתן עם מי ואיך שיבחרו".

אתמול, שני 1.7.2019 במסגרת נאומים של חברי הכנסת במליאה עלה ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן) אל דוכן הנאומים ודיבר אודות הזכות לשיווין מלא ברישום הנישואין לבני קהילת הלהט"ב, וזאת בעקבות הסרטון אותו פרסם המשרד לשירותי דת אודות הליך הנישואין בישראל.

כזכור, במהלך שבוע שעבר פרסם המשרד לשירותי דת סרטון מבית ערוץ 'יהודותון' המסביר אודות הליך הנישואין בישראל ומדבר על חופה, קידושין ורישום לנישואים.

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן): " אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, אתמול בערב פרסם המשרד לשירותי דת סרטון ערוך היטב של ערוץ "יהדותון", שבו רואים בחור חילוני די מבולבל ורב שמסביר לו על הליכי החתונה. מה שהסרטון הזה של המשרד לשירותי דת לא כלל, הן אותיות קטנות שמבהירות שהסרטון הזה לא מיועד ללהט"בים, ליוצאי ברית המועצות לשעבר או ליוצאי אתיופיה. גם לא לשר המשפטים.

אדוני היושב-ראש, הרגע התנהל דיון פה במליאה על נושאים שבהם המחדלים של הממשלה מורגשים היטב. סגירת שדה דב או היעדר מיגוניות בעוטף עזה או באשקלון ובערים נוספות בדרום מורגשים היטב. אלה נושאים שהם תולדה של ממשלה שלא באה לעבוד; של פוליטיקאים שמעדיפים לכלות את זמנם היקר בעיקר בעיסוק בעצמם ולא בציבור הישראלי, אבל בנושא דת ומדינה – הו, הו. זה לא שהמדינה לא באה לעבוד, היא יוצאת מגדרה כדי להעביר לי ולעוד ציבורים גדולים במדינת ישראל שאנחנו לא רצויים, לא מספיק יהודים לא מספיק טובים עבורם. ולא מדובר בהכרה בזוגיות שלנו, שלי ושל בן הזוג שלי.

ממשלת ישראל חוקקה בכנסת העשרים חוק שמגדיר לי באופן פוזיטיבי שאני לא ראוי להיות אבא במדינת ישראל, רק אני וחברי הקהילה הגאה. אני לא מצליח להבין מה בזוגיות שלי ושל בן הזוג שלי לא מספיק יהודי, חברת הכנסת מארק. אולי השירות הצבאי של צפריר לא מספיק קרבי – הוא שירת בעורב צנחנים. אולי אנחנו לא משלמים מספיק מיסים. נדמה שמי שלא פוסע בתלם של היהדות החרדית, לא נחשב, לא נספר, לא יהודי.

בפוסט הזה של משרד הדתות שאלתי: מה הפתרון של המשרד עבורי ועבור בן הזוג שלי? אחד הגיב לי שלא שמים עליי; אחד אחר הגיב שאולי הפתרון הוא להגר לקנדה. אני לא מוכן להגר לשום מקום אחר. ישראל היא הבית שלי, אני אוהב אותה ואני לא רואה את עצמי חי בשום מקום אחר בעולם.

אבל נדמה לי שמערכת הבחירות הקרובה מחדדת את השאלה הזאת – את השאלה על דמותה של מדינת ישראל. עכשיו, האם אנחנו רוצים, חברת הכנסת שטרית, לחיות במדינת ישראל של נתניהו וסמוטריץ', זאת שרוצה לקחת את מדינת ישראל ולהפוך אותה למדינת הלכה, שמגדירה תלם קיצוני שלפיו כולם צריכים להתיישר שאומרת לנו כיצד יש לנהל את החיים שלנו או מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית שבוחרת לחגוג את הרבגוניות של החברה בישראל; של היהדות; שמאפשרת לכל אחת ולכל אחד להרגיש כאן בבית; שנלחמת בקיצוניות ובקיצונים ובכפייה החרדית; שמבינה שהגיוון הרב בחברה שלנו הוא מקור שמעצים אותנו ולא מחליש. חברות הכנסת הנכבדות מהליכוד, אני אמשיך לעמוד פה וללעוס כמה שצריך כדי שייתנו לי ולכל בן אדם במדינת ישראל להתחתן".

במהלך הנאום, חברות כנסת מהליכוד הפריעו לדבריו וטענו כי הנושא המדובר הינו ממוחזר ולעוס.

ח"כ אסנת הילה מארק (הליכוד) : "על איזו כפייה חרדית אתה מדבר? די כבר".

ח"כ קטי שטרית (הליכוד): "לעסת את זה יותר מדי, נשמה. אי-אפשר למחזר את זה וללעוס את זה".

כתגובה לדיברהן העלה ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן) פוסט בדף הפייסבוק האישי שלו וכתב: "חברות הכנסת מהליכוד תקפו אותי היום במליאת הכנסת שאני לועס את הנושא, שגם לי מגיע להתחתן בישראל, זה משעמם אותן. הן תקפו אותי כי הן יכולות להינשא במדינת ישראל עם בחיר ליבן, להן אף אחד לא אומר שאינן ראויות להיות אמהות. הן תקפו אותי כי ברור שהשותפים הטבעיים של נתניהו הם סמוטריץ' ובן גביר רוצים להפוך את ישראל למדינת הלכה. אני לא ארפה ולא אתייאש עד שכל אחד ואחת יוכלו להתחתן עם מי שיבחרו ואיך שיבחרו – או ברבנות או בברית זוגיות אזרחית. אני רוצה לחיות במדינה יהודית ודמוקרטית, בה כולם שווים בפני החוק".