הממשלה תבקש מבג"ץ להמתין עם חוק הגיוס החדש עד חודש יולי כדי לאפשר לממשלה החדשה להידרש לסוגיה. ח"כ עודד פורר: "אין סיבה שאזרחי ישראל יהיו בני ערובה של סגן השר ליצמן".

היום, שני 14.1.2019 פורסם כי הממשלה צפויה לפנות לבג''ץ בבקשה לקבל ארכה נוספת לחקיקת חוק הגיוס, בשל החלטת הממשלה לפזר את הכנסת ה-20 וללכת לבחירות.

במכתב הבקשה שהוגש לבית המשפט העליון נכתב: "בכדי לאפשר לממשלה החדשה שתוקם לאחר הבחירות הכלליות, כמו גם לכנסת ה־21, להידרש לסוגיה המורכבת, לבקשת ראש הממשלה ושר הביטחון ועל דעת היועץ המשפטי לממשלה – מתבקש בית המשפט הנכבד להורות על הארכה נוספת של תקופת השהיית הצו המוחלט, כך שבטלותו בעקבות התיקון תיכנס לתוקפה ביום 28.7.19, בתום שלושת החודשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת ה־21".

כזכור, הפעם האחרונה שבה בג''ץ אישר ארכה לממשלה הייתה בתחילת חודש דצמבר. השופטים אפשרו לממשלה לחוקק חוק גיוס חדש עד ה-15 בינואר.

בתגובה, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הצהיר כי יגיש לבג"ץ בקשה להצטרפות להליך העתירות נגד חוק הגיוס במעמד של "ידיד בית המשפט".

באמצעות הליך זה יבקש ח"כ עודד פורר מהשופטים בשם סיעת ישראל ביתנו לדחות את בקשת המדינה להעניק לה ארכה נוספת של כחצי שנה לצורך חקיקת חוק הגיוס החדש.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) : "לאחר שקיבלה ארכה עד מחר, 15.1.18, לחוקק חוק גיוס חדש, מממשיכה הממשלה להתחמק מלקדם את הצעת החוק שהיא אישרה. הכניעה לחרדים, תוך מריחת הציבור, רק כדי לדחות שוב ושוב את חוק הגיוס, מצביעה על אובדן דרך של הממשלה, שזנחה את הציבור הישראלי. אי אפשר להתנהל רק בכניעה לסחטנות. ממשלה שבשבוע שעבר כינסה את הכנסת לכינוס מיוחד כדי לאשר חלוקת צ'ופרים פוליטיים לשני שרים חדשים, יכולה לכנס את הכנסת גם כעת ולאשר את החוק בקריאה שניה ושלישית. החוק אושר בוועדת השרים לענייני חקיקה, במליאת הכנסת בקריאה ראשונה וניתן לסיים את חקיקתו גם בקריאה שניה ושלישית. אין סיבה שאזרחי ישראל יהיו בני ערובה של סגן השר ליצמן שהפך את הממשלה לנתונה למרותו. חוק הגיוס שנוסח והובא לכנסת על ידי משרד הביטחון הוא החוק שצריך לעבור וכל ניסיון של הממשלה לדחות את ההחלטה בנושא, מבזה ושם ללעג את המערכת הביטחונית ואת אזרחי ישראל המשרתים בצה"ל".