הממשלה אישרה: 2,000 מבני הפלאשמורה יעלו לישראל. שרת העלייה: "סוף לעוול שזועק לשמיים".

הבוקר, שני 12.10.2020 הממשלה אישרה בישיבת הממשלה  את הצעתה של שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו-שטה (כחול לבן) להעלאתם של 2,000 מבני הפלאשמורה עד סוף 2020 ותחילת 2021.

שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו-שטה ( כחול לבן) בירכה את החלטת הממשלה ואמרה:

"אני מאוד שמחה שממשלת ישראל כולה הצביעה פה אחד בעד הצעת המחליטים שהגשתי – להעלות באופן מיידי 2,000 מהממתינים שנמצאים באתיופיה והוריהם כאן בישראל. מדובר בסוגייה כאובה מאוד וארוכת שנים והגיע הזמן לשים סוף לעוול הזה שזועק לשמיים".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי ח"כ בני גנץ (כחול לבן) התייחס לנושא בפתח ישיבת הממשלה ואמר:

"זהו מהלך חשוב ומבורך שקידמה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה במסירות ובמקצועיות מתוך שליחות לאומית אמיתית. לא נעצור בכך, יש עוד אלפים שממתינים לעלות וזו משימה מתמשכת של ממשלת ישראל שמשמעותה הצלת נפשות של ממש. כולנו כממשלה צריכים לקלוט את העולים שיגיעו ולזכור שזה לא רק להביא מטוס עם עולים, אלא משימה שתימשך לאורך שנים".

ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו (הליכוד) אמר:

"לפני חצי שנה התחייבתי להעלות את שארית קהילת יהודי אתיופיה. היום אישרתי בממשלה את הבאתם לישראל של 2,000 מבני עמנו, אחינו ואחיותינו מאתיופיה.  הבאנו בשנים האחרונות לעלייתם של אלפים רבים מבני עמנו באתיופיה, וכך נמשיך לפעול. במקביל אנחנו השקענו תקציבים עצומים של עשרות מיליונים בקליטתם ושילובם של העולים, ובקידום וחיזוק הקהילה בתחומים השונים, וכך נמשיך גם לעשות".

יו"ר ועדת העלייה הקליטה והתפוצות ח"כ דוד ביטן (הליכוד):

"‏ההחלטה לאיחוד משפחות והעלאת 2000 מבני הפלשמורה שעברה בוועדה בראשותי וקיבלה תוקף בהחלטת הממשלה היום, היא תיקון עוול לאלפים מאחינו בני העדה האתיופית, בעבודה משותפת עם השרה פניה תמנו שהובילה את הנושא נמשיך לפעול למען אחינו ואחיותינו בתפוצות ולהגשים את מצוות יישוב הארץ".

ח"כ מיכל קוטלר וונש (כחול לבן):

"‏אושרה החלטת הממשלה להעלות 2000 ממתינים מאתיופיה, ולאחדם עם משפחותיהם בישראל. אני גאה להמשיך את דרכו של אבי, פרופ׳ ארווין קוטלר שהוביל את הפעילות להעלאת יהודי אתיופיה במשך 40  שנה! זהו צעד נוסף במימוש חזון, ייעוד וערכי מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית".

סגן השר לביטחון פנים ח"כ גדי יברקן אמר בריאיון לערוץ 7

"אני מתכוון לדאוג שבאתיופיה יחול חוק השבות, כך שעבור היהודים שיוותרו שם תהיה אפשרות לעלות ללא בעיות".

לקריאת החלטה הממשלה המלאה בנושא יש ללחוץ כאן