הממשלה אישרה- ביטול המתווה לרפורמה בגיור והעברת בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד לשירותי דת.

הממשלה אישרה הבוקר (5.7.15) את השינוי בחוק הגיור, העברת בתי הדין הרבניים למשרד לשירותי דת ממשרד הדתות. כמו כן, בישיבת ועדת שרים לענייני חקיקה ימשיכו לדון בצעת החוק לאיסור הונאה בכשרות המונעת מיזמי כשרות אלטרנטייבים שלא בחסות הרבנות.
על כך כתבה הבוקר  ח"כ ציפי לבני "בוקר רע ליהדות שאני מאמינה בה, יהדות מקבלת ומקרבת. בוקר טוב למונופול הרבני-פוליטי-חרדי על שירותי הדת." ואילו ח"כ עליזה לביא כתבה כי "ישראל הולכת אחורה".

להלן דבריה של ח"כ ציפי לבני:
"בוקר רע ליהדות שאני מאמינה בה, יהדות מקבלת ומקרבת. בוקר טוב למונופול הרבני-פוליטי-חרדי על שירותי הדת.
ישיבת הממשלה תמחק היום את הסדר הגיור שנאבקנו עבורו בממשלה הקודמת, כדי לאפשר למאות אלפי עולים ואזרחים ישראלים, שהצטרפו אלינו מכוח חוק השבות ומשרתים בצה״ל, להצטרף לעם היהודי.
הממשלה גם צפויה להחזיר את בתי הדין הרבניים, שפסיקתם משפיעה על חיי כולם ובייחוד על נשים הממתינות לגט, ממשרד המשפטים למשרד הדתות.
אחרי ישיבת הממשלה תתכנס ועדת שרים לחקיקה כשעל שולחנה מונח חיזוק מונופול הכשרות של הרבנות וחוק ברית הזוגיות, שמאפשר למי שלא נישא כדת משה וישראל לקבל את הכרת המדינה בזוגיות ובמעמד שווה לכל זוג נשוי אחר.
כל הדברים שיבוטלו היום לא היו מתריסים ולא פגעו ביהדות אלא להפך מצאו פשרה שמכבדת את כולם. זוהי עוד דוגמה לחולשתו הפוליטית של נתניהו שעבור הכיסא מבטל דברים שתמך בהם בעבר או מוחק חלק ממה שהיה פעם הליכוד כשהיה מפלגה לאומית וליברלית.
נמשיך להילחם למען מדינה יהודית ודמוקרטית עם אותם ערכים יהודים שמקבלים את האחר ומחבקים אותו אל קרבינו."
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ לבני, לחצ/י כאן 

להלן דבריה של ח"כ עליזה לביא: 
" מכירת החיסול של הממשלה נמשכת הבוקר. ישראל הולכת אחורה. בישיבת הממשלה תבוטל ההחלטה על הגיור, ובתי הדין יועברו למשרד הדתות. לצערי, בשם ההסכמים הקואליציוניים מכרו הכל. יחד עם אלעזר שטרן פניתי לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לדחות את הדיון שנעשה במחטף. ביטול ההחלטה הממשלתית לאפשר לרבני ערים לגייר היא הונאת הגיור הגדולה ביותר בתולדות העם היהודי. סטירת לחי אחרי שנתיים של המתנה והבטחות. הממשלה יוצרת במו ידיה עשרות אלפים של פסולי חיתון וכאלה שלא ירצו להתקרב לרבנות. לכן הגשתי את הצעת החוק ברית הזוגיות שתידון היום בוועדת שרים לענייני חקיקה. במציאות שנוצרה חייבים מוצא אזרחי. שרי ישראל – אל תברחו מאחריות יהודית ומחובה דמוקרטית. אני מתחייבת להמשיך לפעול למען מציאת פתרונות שימנעו בכייה לדורות."
לסטטוס מעמוד הפייסבוק של ח"כ לביא, לחצ/י כאן 

לידיעה מאתר YNET אודות  סוגיות דת ומדינה העולות היום בישיבת הממשלה ובוועדת שרים, לחצ/י כאן 

בעקבות החלטת ש"ס למשוך את הצעת החוק לאיסור הונאה בכשרות מוועדת שרים לענייני חקיקה, כתבה ח" רחל עזריה: 
"חדשות טובות:
ש״ס הודיעה שתעצור את נסיונה לקדם את חוק הכשרות שלה.
חוק שהיה פוגע בבתי הקפה, במסעדות, ובכיס של כולנו – בגלל הפגיעה שלה ברפורמת מחירי המזון.
רועי פולקמן ואני, יחד עם סיעת כולנו, עבדנו בשבועות האחרונים כדי למנוע את החקיקה הזאת.
מאחלת קיץ מוצלח ומשגשג למסעדות ובתי הקפה הכשרים למיניהם, ושנראה את ההורדה במחירי המזון בקרוב.
שבת שלום!"
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ עזריה, לחצ/י כאן 

שינוי גודל גופנים