המחלוקת בין ליצמן לגבאי סביב שינוי הסטטוס קוו עולה מדרגה: "עם גישה עוינת כמו של גבאי לקדשי ישראל הוא מנטרל כל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו עימו בעתיד"

הבוקר (ב') תקף ח"כ יעקב ליצמן את יו"ר המחנה הציוני ח"כ אבי גבאי, בעקבות דבריו בעד תחבורה ציבורית ופתיחת מרכולים בשבת. גבאי השיב לליצמן בעקבות אמירתו, וציין כי הוא היחידי היום במערכת הפוליטית שמבין את המורכבות של כל הצדדים ויפעל לשילוב הצרכים השונים של האוכלוסיות השונות במדינה.

לאחר הודעתו של גבאי אמש, על תמיכתו בדיון שצפוי להתקיים היום בעיריית גבעתיים במטרה לאשר חוק עזר עירוני שיתיר לפתוח בתי עסקים בשבת בעיר (בתמונה למטה), תקף ליצמן את גבאי תקף את גבאי ואמר כי "עם גישה עוינת של גבאי לקדשי ישראל הוא מנטרל כל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו עימו בעתיד..התנהגותו התמוהה בהתייצבות לצד הפוגעים בשבת קודש, אינה מצביעה על דרך מאחדת את העם אלא להיפך, לא על חזון אלא על היגררות לצד של הלא – טובים, לא תהיה תפארתו על הדרך הנלוזה הזאת".

גבאי לא נשאר חייב, ופרסם בתגובה כי:"כפי שליצמן יודע, אבי גבאי הוא היחידי היום במערכת הפוליטית שמבין את המורכבות של כל הצדדים ויפעל לשילוב הצרכים השונים של האוכלוסיות השונות במדינה, כך שנוכל לחיות זה לצד זה ללא כפייה ועם הבנה וסבלנות מכל הצדדים. זו הדרך להפוך את ישראל למדינה הטובה בעולם".

הודעת התמיכה של גבאי במהלך של ראש עיריית גבעתיים, כפי שפורסמה בעמוד הטוויטר שלו: